• USD 27
  • EUR 30.3
  • GBP 36
Спецпроєкти

Іспанія залишає відкритими свої кордони для українців, але змінила правила в'їзду

Іспанія стала ще однією країною, яка не закриватиме кордону для українців, попри рекомендації Євросоюзу

Реклама на dsnews.ua

Про це у Twitter повідомив міністр закордонних справ Дмитро Кулеба, передає "ДС".

"Іспанія залишиться відкритою для подорожей українців, які повністю вакцинувалися. Рішення набуде чинності 15:11", — написав він.

За інформацією МЗС України, до 14 листопада включно поїздки до Іспанії можливі без надання довідок про вакцинацію або негативних результатів тестування на коронавірус за умови завчасного заповнення формуляра санітарного контролю.

З 15 листопада для в'їзду в Іспанію необхідно пред'явити:

довідку про повний курс вакцинації від СOVID-19 вакциною, визнаною Всесвітньою організацією охорони здоров'я (Comiranty/BionTech/Pfizer, AstraZeneca/Vaxzervria, Covishield, Janssen, Moderna, Coronavac/Sinovac) або Європейським агентством лікарських засобів (Comiranty/BionTech/Pfizer, Janssen, AstraZeneca/Vaxzervria, Spikevax/Moderna);

діагностичну довідку (негативний результат ПЛР-тестування за 72 години до в'їзду або негативний результат тестування на наявність антигенів за 48 годин до в'їзду);

довідку про одужання, яка визнаватиметься протягом 180 днів та після закінчення 11 днів з дня отримання першого позитивного тестування на коронавірус.

Усі пасажири, які прибувають до Іспанії повітряним або морським транспортом, у тому числі з метою транзиту, повинні заздалегідь заповнити формуляр санітарного контролю (на порталі МОЗ Іспанії або завантаживши мобільний додаток Spain Travel Health –SpTH– на телефон) та отримати QR код для надання на вимогу представників компанії перевізника перед посадкою, а також служб санітарного контролю у пункті пропуску в порту чи аеропорту після прибуття до Іспанії.

Усі пасажири підлягають проходженню санітарного контролю у першому пункті в'їзду, який передбачає як мінімум перевірку документів, візуальне обстеження та замір температури безконтактним способом.

Як повідомляла "ДС", Франція залишила відкритими кордони для мандрівників з України.

Крім того, влада Бельгії зберегла право на так звані некритичні поїздки для тих, хто має український сертифікат про вакцинацію.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua