• USD 39.4
  • EUR 42.8
  • GBP 49.9
Спецпроєкти

ISW: Путін опинився в залежності від Кадирова та Пригожина

Президент Росії Володимир Путін залежить від сил фінансиста групи "Вагнер" Євгена Пригожина та чеченського лідера Рамзана Кадирова в Україні

Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться у звіті Американського інституту вивчення війни (ISW), передає "ДС".

Зазначаються, що інформація про широкомасштабні провали російського військового керівництва набуває соціальної динаміки.

Російські блогери заявили, що жінки, ймовірно, родички військових РФ та мобілізованих, привертають увагу до провального стану справ у війні з Україною.

З початку часткової мобілізації наприкінці вересня ISW спостерігав численні випадки, коли дружини та матері російських військовослужбовців виступали на захист своїх родичів, які служили в армії, звертаючись до місцевих чиновників та відомих російських блогерів.

Зазначається, нездатність Міноборони РФ належним чином вирішити ці системні проблеми та їхні першопричини, ймовірно, посилюватиме соціальну напругу протягом усієї війни.

Фракція російських військових силовиків збільшує свій вплив частково для просування особистих інтересів у Росії та на окупованій частині України, а не виключно для перемоги у війні.

Фінансист групи "Вагнер" Євген Пригожин підтвердив 6 листопада, що "Вагнер" відкриває у Курській та Білгородській областях навчальні та управлінські центри для народних ополченців, які функціонуватимуть поза Збройними силами Росії.

Інший член неформальної партії "силовиків", чеченський лідер Рамзан Кадиров, також намагається забезпечити собі бізнес-можливості на тлі російського вторгнення в Україну.

Український центр опору зазначає, що Кадиров та його польові командири розширюють бізнес-мережі на окупованих територіях.

Як зазначають аналітики, і Пригожин, і Кадиров залишаються незалежними фігурами в Росії через залежність Путіна від їхніх сил в Україні.

Російські журналісти часто запитують Пригожина про його амбіції щодо місця в Кремлі, які, незважаючи на його неодноразові заперечення, свідчать про те, що він створив у суспільстві уявлення про його можливий прихід до влади.

Такі дискусії розходяться із десятирічними позиціонуваннями Путіна як єдиного лідера для Росії.

Також інститут звертає увагу на те, що російські війська значно виснажили свій арсенал високоточних систем озброєнь і зазнали значних втрат в авіації і, ймовірно, намагатимуться підтримувати нинішній темп ударів по українській критичній інфраструктурі.

Крім того, за даними експертів, російська окупаційна влада, ймовірно, починає новий етап так званої "евакуації" з Херсонської області.

Редактор: Євген Журавльов
    Реклама на dsnews.ua