• USD 40.4
  • EUR 43.2
  • GBP 51.1
Спецпроєкти

Зі слов'ян у геї. Як "латвійські росіяни" кріплять оборону в ЄС

У хід пішли посилання на труднощі перекладу і зміна сексуальної орієнтації

поліцейські
У Латвії затримані шестеро російських журналістів/baltnews.lv
Реклама на dsnews.ua

Служба держбезпеки Латвії затримала 3 грудня шістьох позаштатних журналістів, які співпрацюють з виданнями Sputnik і Baltnews, що входять в міжнародне інформаційне агентство "Росія сьогодні" (МІА РС) — така собі матрьошка, спеціально створена, щоб ховати одне в інше і замітати сліди. Причина затримання — порушення санкцій ЄС. При цьому, за версією МВС і СБ Латвії, під санкціями знаходиться МІА РС в цілому, за версією ж російських коментаторів — тільки її голова Дмитро Кисельов, а МІА РС просто стала жертвою помилки перекладача, який сплутав "Росію сьогодні" з Russia Today. Що ж, якщо навіть латвійці щось і наплутали, то і це, по суті, вірно. По-перше, вони таким чином покарали московських наперсточників, які вирішили погратися зі схожими назвами, а по-друге, будь-який російський ЗМІ завжди токсичний, як його не назви. Втім, формулювання "за передачу економічно цінних матеріалів особі, яка перебуває під санкціями Європейського Союзу", використане владою Латвії, прекрасно підходить під будь-який санкційний варіант.

Після допиту затримані були відпущені, але у них конфіскована оргтехніка та взяті підписки про невиїзд. Справа розслідується, російським пропагандистам, які затишно влаштувалися в ЄС, загрожує покарання у діапазоні від штрафу до тюремного ув'язнення. І навіть якщо вони зуміють відносно вдало зіскочити, їм ясно дали зрозуміти, що в Латвії російським ЗМІ і їх представникам не раді. МЗС РФ волає про "кричущий приклад нехтування свободи ЗМІ" і загрожує скаржитися в ОБСЄ — організацію, відому своїм неупередженим ставленням до Росії, заснованим на повній фінансовій незалежності від неї (сарказм, якщо що).

Треба визнати, що дії латвійської влади правильні, з якого боку на них не глянь. З чого б їм терпіти на своїй території агентів роспропаганди? Настільки дохідливий і рішучий вираз нерадості стосовно дезінформаційної діяльності небратів може послужити хорошим прикладом і для інших країн, в тому числі і для України, куди активно ломляться непрохані московські гості і звідки в російські ЗМІ регулярно надходить інформація від таких же позаштатників, які в основному почуваються цілком комфортно.

До слова, в той же день, 3 грудня, двох кореспондентів НТВ затримали і в Туреччині. Вони вели зйомку поблизу центру розробки БПЛА, там, де фото- і відеозйомка заборонена. Росіянам було пред'явлено звинувачення в шпигунстві з перспективою сісти років на 20. Звичайно, на 20 років їх не посадили, а в підсумку просто вислали. Але навіть скороминуща перспектива такої посадки виглядала просто відмінно. Саме такі перспективи і повинні відкриватися перед російськими кореспондентами.

Але повернемося до Латвії. Дмитро Кисельов, коментуючи затримання в Ризі, згадав їх у одному блоці з гей-скандалом, в який влип борець з одностатевими шлюбами і депутат Європарламенту від Угорщини Йожеф Сайєр — його спалили на гей-вечірці, що проводилася в порушення карантину. Цілком ймовірно, що Сайєр виступив проти одностатевих шлюбів зовсім не тому, що приховував, що він гей, а з особистих причин: наприклад, його партнер зажадав узаконити їх союз, а він хотів зберегти вільні стосунки. Але, якщо вже мова зайшла одночасно і про Ригу, і про геїв, то...

Колишній мер Риги Ніл Ушаков, відсторонений від посади на третьому терміні після чергового корупційного скандалу, правда, з м'яким формулюванням "за неналежне виконання обов'язків мера", і дуже вдало перескочивший до Європарламенту, раптово увійшов до складу групи із захисту прав секс-меншин (European Parliament Intergroup on LGBT Rights). Цей крок, природно, зовсім випадково, пішов відразу ж за запитом латвійської прокуратури про позбавлення Ушакова депутатського імунітету в зв'язку з подробицями його корупційної справи, які розкрилися.

Реклама на dsnews.ua

Зазвичай Європарламент досить легко задовольняє такі запити. Але видати прокурорам простого депутата, позбавивши його імунітету, це одна справа, а видати захисника ЛГБТ — вже зовсім інше. Чи відстоять європейські геї корупціонера Ніла Ушакова?

Якщо відстоять, ми незабаром станемо свідками масових камінг-аутів, скоєних штатними і позаштатними працівниками російських ЗМІ. Досить імовірно, що слідом за рядовими бійцями інформаційного фронту ряди ЛГБТ поповнять і топ-пропагандисти, які потрапили під санкції: вже згаданий Дмитро Кисельов, а слідом Володимир Соловйов і Маргарита Симоньян. А МІА "Росія сьогодні" змінить назву на МІА "Гей-слов'яни".

    Реклама на dsnews.ua