• USD 28
  • EUR 33.5
  • GBP 38.5
Спецпроєкти

Через мітинги Трампа від коронавірусу померли понад 700 осіб, — вчені

Реклама на dsnews.ua

Передвиборчі мітинги президента США Дональда Трампа призвели до зростання захворюваності на коронавірус, що призвело до смертей понад 700 осіб, яких можна було уникнути

До такого висновку прийшли вчені Стенфордського університету, які проаналізували статистику в рамках дослідження впливу масових скупчень людей на поширення коронавірусу на прикладі мітингів Трампа, повідомляє "ДС" з посиланням на Social Science Research Network.

Вчені проаналізували 18 передвиборних мітингів Дональда Трампа. Аналіз охоплює до десяти тижнів після мітингу для кожної події. Метод заснований на наборі регресійних моделей, по одній для кожної події, які фіксують взаємозв'язки між результатами після події і характеристиками до події, включаючи демографічні дані та траєкторію випадків COVID-19 в аналогічних округах.

Під час дослідження 24 процедур для визначення груп співпадаючих округів з'ясувалося, що кількість заражень в районах після проведення мітингів збільшувалася на 250 випадків на 100 тисяч населення в порівнянні з динамікою до мітингів.

"Екстраполюючи цю цифру на всю вибірку, ми робимо висновок, що ці вісімнадцять мітингів в кінцевому підсумку призвели до більш ніж 30 000 додаткових підтверджених випадків COVID-19. Застосовуючи показники смертності після подій для конкретних округів, ми робимо висновок, що мітинги, ймовірно, призвели до більш ніж 700 смертельних випадків (не обов'язково серед учасників)", — відзначають вчені.

Відзначимо, за даними сайту Worldometer, в США підтверджено 9 425 249 випадків зараження коронавірусом. Померли від ускладнень захворювання 236 279 осіб.

Як повідомляла "ДС", раніше Дональд Трамп, який сам переніс коронавірус, назвав ідіотами керівників американської системи охорони здоров'я в зв'язку з введеними карантинними обмеженнями.

Дональд Трамп також стверджує, що його суперник на президентських виборах від Демократичної партії Джо Байден в разі перемоги може ввести локдаун на кілька років.

    Реклама на dsnews.ua