• USD 36.6
  • EUR 38.5
  • GBP 44.6
Спецпроєкти

З-за пандемії коронавіруса людство може зіткнутися з голодом "біблійних масштабів" - ООН

Реклама на dsnews.ua
Людство може зіткнутися з голодом "біблійних масштабів" з-за пандемії коронавіруса, якщо не забезпечить продовольчу безпеку

Про це заявив виконавчий директор Всесвітньої продовольчої програми (World Food Programme (ВВП) - ред.) ООН Девід Бізлі, передає "ДС" з посиланням на прес-службу ООН.

За даними ЗПС, до кінця 2020 року з гострою нестачею продовольства у світі можуть зіткнутися 265 млн осіб. Це цифра вдвічі більша від минулорічної - через коронавіруса на межі голоду виявилися 130 млн чоловік.

За словами провідного економіста програми Аріфа Хуссейна, режим самоізоляції та економічна рецесія вже вдарили по жителям голодуючих країн.

ООН заявила про зубожіння 8,3 млн людей в арабському регіоні через вірусу
Суспільство

Мова йде, насамперед, про країни Африки, де живе половина голодуючих. Ще 43 млн осіб, що стикаються з голодом, проживають на Близькому Сході і в Азії. 18,5 млн - у країнах Карибського басейну і Латинської Америки.

У авторів доповіді Глобальної мережі по боротьбі з продовольчими кризами (в неї входить ЗПС) побоювання викликає також ситуація на південно-сході України.

Бізлі назвав пандемію коронавіруса "найгіршим гуманітарною кризою з часів Другої світової війни".

За його словами, без допомоги ЗПС "щодня від голоду будуть вмирати 300 тис. осіб, і так протягом трьох місяців". Бізлі додав, що ці цифри не враховують наслідки пандемії COVID-19.

За одним із сценаріїв програми, голод пошириться в 30 країнах світу. У десяти з них вже зараз близько мільйона людей перебувають на межі голодної смерті.

На початку квітня в ООН повідомили, що з-за коронавіруса 8,3 млн осіб в Арабському регіоні опиняться за межею бідності, а число тих, хто отримує продовольство, зросте на 2 млн. При цьому вже зараз в арабських країнах понад 101 млн людей перебувають на межі бідності, а 52 млн - недоїдають.

    Реклама на dsnews.ua