• USD 26.5
  • EUR 31.1
  • GBP 36.4
Спецпроєкти

Шамана, який ішов виганяти Путіна, відправили до психіатричної лікарні на безстрокове примусове лікування

Якутський міський суд відправив шамана Олександра Габишева на примусове лікування у кримінальних справах про застосування насильства до співробітників правоохоронних органів і екстремізм

Володимир Путін
Володимир Путін
Реклама на dsnews.ua

Про це Сибір.Реалії повідомив адвокат Олексій Прянишников, передає "ДС".

За його словами, термін примусового лікування не визначений. У ході лікування над пацієнтом буде здійснюватися "інтенсивне спостереження".

Захист Габишева оскаржуватиме рішення суду.

"Як правило, коли призначають примусове лікування, люди проводять у лікарні не менше 2,5-3 років. Як буде в нашому випадку, я не можу сказати, але практика показує, що термін буває саме такий", — зазначив адвокат.

Захист шамана вважає, що його госпіталізують в іншу медустанову, не в Якутську.

Сестра Олександра повідомила, що рідні і прихильники шамана (у будівлі суду сьогодні зібралося близько 30 осіб) були впевнені в його звільненні. Сама Захарова планувала відразу після суду відвезти брата до лікарів, щоби відновити його здоров'я, зіпсоване примусовим "лікуванням" у диспансері.

"На звільнення розраховував і сам Олександр, бо на завтра призначена медкомісія в психдиспансері для оцінки його стану. Він, судячи з усього, дійсно не був готовий до такого рішення суду", — уточнив Прянишников.

Поки рішення суду не набуло чинності, Габишев перебуватиме під вартою.

Нагадаємо, шаман двічі йшов із Якутії до Москви виганяти президента РФ Володимира Путіна — і його двічі затримували. У 2020 році його насильно відвезли в психіатричну лікарню.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua