• USD 26.7
  • EUR 31.3
  • GBP 36.5
Спецпроєкти

Ізраїль відіслав посла з Польщі через "антисемітський" адміністративно-процесуальний кодекс

Президент Польщі Анджей Дуда 14 серпня підписав закон, який передбачає внесення правок в Адміністративно-процесуальний кодекс країни

Прапор Польщі
Прапор Польщі / Pixabay
Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться в повідомленні Канцелярії Дуди, передає "ДС".

РАР уточнює, що закон передбачає, що адміністративні рішення не можна буде оскаржувати після закінчення 30-річного терміну.

Це означає припинення і відмову в розгляді справ, пов'язаних з конфіскацією майна комуністичної епохи, вказує The Times of Israel.

Закон стосується польських, єврейських та інших майнових претензій, які є предметом оскарження попередніх рішень, пише ізраїльська газета.

Дуда зазначив, що закон викликав суперечки і обговорення серед представників міжнародної спільноти, а також в самій Польщі, але підкреслив: в ньому немає "нічого, що було б невідомо законодавству країн, в яких політики та організації протестували проти нього".

"Терміни, після закінчення яких адміністративне рішення не може бути оскаржене (в цих країнах — "ДС"), часто набагато коротше, ніж у Польщі, де для повернення або арешту майна достатньо 30 років. Саме ця дата збігається з давнім принципом набувальної давності, навіть недобросовісної, який вже давно існує в польському законодавстві.... На мій погляд, (підписання закону — "ДС") це кінець стану невизначеності, коли квартири і нерухомість, придбані сумлінно, могли бути вилучені звичайним адміністративним рішенням після того, як раптово зʼявилися людина, яка володіла ними більше 70 років тому. Досвід показав, що ці власники часто були фіктивними, а злочинні угруповання наживали статків за рахунок десятків тисяч людей, викинутих на вулиці", — заявив президент Польщі.

Дуда відкинув твердження, що новий закон спрямований проти конкретної групи осіб — євреїв, які пережили Голокост.

Міністр закордонних справ Польщі Яір Лапід сказав в той же день, що "Польща затвердила — вже не в перший раз — антисемітський і аморальний закон". Він відкликав тимчасового повіреного в справах Ізраїлю в Варшаві для безстрокових консультацій, пише пресслужба МЗС Ізраїлю.

"Новий посол Ізраїлю в Польщі, який повинен був незабаром відбути до Варшави, на даному етапі в Польщу не поїде. Сьогодні МЗС Ізраїлю порекомендує послу Польщі в Ізраїлі продовжити відпустку в своїй країні. Він повинен використовувати наявний у нього час, щоб пояснити полякам, що значить Голокост для громадян Ізраїлю та наскільки ми не потерпимо презирства до пам'яті жертв і пам'яті Голокосту. На цьому ми не зупинимося", — заявив Лапід.

Крім того, до підписання закону держсекретар США Ентоні Блінкен висловлював стурбованість цим законодавчим актом, його цитує Jerusalem Post. Блінкен закликав Дуду не підписувати закон і теж зазначив, що він серйозно обмежить процес отримання компенсації за майно, незаконно конфісковане в Польщі в комуністичну епоху.

За даними The Times of Israel, під час Другої світової війни в Польщі було убито близько 3 млн польських євреїв — 90% єврейської громади країни. Після війни комуністична влада націоналізувала нерухомість, яка була порожньою через те, що її власники були вбиті або втекли.

Редактор: Євген Журавльов
    Реклама на dsnews.ua