• USD 27
  • EUR 32.7
  • GBP 38.1
Спецпроєкти

Ізраїль відкинув пропозиції Єгипту про перемирʼя у Секторі Гази

Офіційний Тель-Авів відкинув запропоноване Єгиптом довгострокове перемирʼя в Секторі Гази до повного завершення своїх військових операцій

AP
Реклама на dsnews.ua

Єгипет часто виступає посередником між Ізраїлем і терористичним угрупуванням ХАМАС, інформує "ДС" із посиланням на Al Arabiya.

Зазначається, що Єгипет був ключовим гравцем у припиненні минулих раундів бойових дій. Офіційні особи спочатку зустрілися з лідерами ХАМАС у Секторі Гази, а потім провели переговори з ізраїльтянами в Тель-Авіві.

Єгипетська делегація запропонувала Тель-Авіву перемирʼя на один рік за умови, що Каїр буде його контролювати і координувати. Єгипет також попросив Ізраїль зупинити поселення і підтримку військ під час штурму мечеті Аль-Акса, а також припинити вбивства лідерів бойовиків у Секторі Гази.

Втім, Ізраїль не лише відмовився від довгострокового перемирʼя до завершення своїх військових операцій, а й відмовився прийняти посередництво Каїра для початку перемирʼя з Палестиною. У відповідь Каїр вирішив "заморозити" співпрацю з Ізраїлем за низкою напрямків, повідомляє AP.

Як писала "ДС", нині між Ізраїлем та Сектором Гази тривають бойові дії. Вони були спричинені зіткненнями в мечеті Аль-Акса між палестинцями та ізраїльською поліцією. 

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua