• USD 28
  • EUR 33.2
  • GBP 38.5
Спецпроєкти

Екокартель. Як бегемоти наркобарона Ескобара можуть оздоровити Амазонию

Після смерті наркобарона, з картелем якого тісно співпрацював нинішній президент Росії, його бегемоти втекли в найближчу річку і зараз процвітають

Деякі екологи вважають, що ці бегемоти могли потрапити в цінну нішу, яку колись займали напівводні копитні ссавці, які бродили по Південній Америці 100 тис. років тому
Деякі екологи вважають, що ці бегемоти могли потрапити в цінну нішу, яку колись займали напівводні копитні ссавці, які бродили по Південній Америці 100 тис. років тому / Getty Images
Реклама на dsnews.ua

Автор Popular Science Грейс Уейд у своїй статті пояснює, чому завезені Ескобаром з Африки бегемоти можуть стати не причиною проблем для екосистеми, а корисним для неї елементом.

 

У 1981 р. сумнозвісний наркобарон Пабло Ескобар привіз у свій особняк поблизу Медельїна (Колумбія) чотирьох бегемотів з Африки. Після його смерті в 1993 р. вони оселилися в сусідній річці під назвою Магдалена. За оцінками екологів, зараз там мешкають від 65 до 80 особин, а до 2050 р. їх чисельність може зрости до 800.

Найчастіше впровадження нових видів призводить до екологічних катастроф. Так, жаби, яких випустили в природу для боротьби з жуками, які поїдали цукрову тростину, в результаті захопили Австралію, а плющ, привезений до Нового Світу в декоративних цілях, валить місцеві дерева. Втім, деякі екологи вважають, що ці бегемоти можуть зіграти важливу роль: 100 тис. років тому ці копитні бродили просторами Південної Америки, і домашні тварини Ескобара, можливо, заповнять залишену ними нішу.

І ось чотири ефекти від їх присутності в цій екосистемі.

Прокладання стежок

При вазі в 1,5 т бегемот здатний своїм тілом прокласти маршрути через дрібні річки, змінюючи їх течію. Утворюються водні артерії, схожі на струмки, де від хижаків зможе сховатися дрібна риба. Від їх виживання залежить різноманітність екосистеми, яка, як правило, стійкіша, ніж екосистема з меншою кількістю видів.

Перекуска заростями

В Африці чималий апетит цих копитних контролює висоту трави, стимулюючи її зростання. Свіжі паростки містять менше клітковини і більше поживних речовин, таких як азот, що робить їх ідеальною закускою для дрібних травоїдних на кшталт вікуньї. Аналогічний ефект, можливо, матиме місце і в Колумбії.

Заправити рибу

Бегемоти випорожнюються під час переходу річки вбрід, а їх фекалії служать їжею для мікроорганізмів, які знаходяться у воді, що, в свою чергу, добре для риби, яка живиться останніми. Однак у таких випадках існує ризик ускладнень, оскільки екскременти можуть спровокувати цвітіння водоростей, через які знижується рівень кисню у воді, у зв'язку з чим відбувається масовий мор живих істот.

Гіпопотопот

Своїми масивними ногами ці звірі розпушують мул у водоймах, піднімаючи хмари органічних речовин, якими зможуть харчуватися водорості, що знаходяться біля поверхні. Також утворюються і невеликі, але глибокі басейни, де риба зможе знайти укриття під час посухи, коли падає рівень води в річці.

    Реклама на dsnews.ua