• USD 28
  • EUR 33.7
  • GBP 39.1
Спецпроєкти

Співайте тихіше. Як коронавірус зробив сексуальнішими птахів в Сан-Франциско

Covid-19 загнав людей у їхні будинки, а птахам дозволив не так "кричати" на партнерок, як раніше

Самець горобця співає на дереві
Самець горобця співає на дереві / Getty Images
Реклама на dsnews.ua

Інформагентство AFP звернуло увагу на нове дослідження американських вчених про взаємозв'язок між пандемією коронавірусу і світом птахів.

Самці птахів, які живуть в Сан-Франциско, вулиці якого спорожніли в перші місяці пандемії, згідно з новим дослідженням, опублікованим у четвер, почали співати тихіше і навіть поліпшили свій вокальний діапазон, що зробило їх "сексуальнішими" в очах самок.

Це дослідження входить в число інших робіт, в яких розповідається про те, як тварини — від китів і койотів до віреонів білобрових з цього дослідження — адаптувалися до локдауну, введеного через Covid-19, що змусило людей сховатися у своїх будинках. Це явище отримало назву "антропауза".

"Коли в місті було шумно, вони співали дуже голосно", — розповіла AFP Елізабет Деррібері, поведінковий еколог з Університету Теннессі, яка керувала дослідженням, опублікованим в журналі Science.

Однак коли цієї весни рух транспорту було зупинено, за її словами, рівень шуму знизився на 50%.

Вчені підрахували, що кількість автомобілів на мосту Золоті Ворота скоротилася до рівня 1954 р.

Вони порівняли записи співу птахів, які зібрали в попередні роки, із записами, зробленими в тих самих локаціях в період з квітня по травень 2020 р., і виявили, що віреони сьогодні співають значно тихіше і беруть набагато нижчі ноти, що, у свою чергу, розширило їхній діапазон і сприяло пошуку партнера.

Реклама на dsnews.ua

Уявіть, що ви на вечірці у друга вдома: увечорі ви ще говорите нормально, але в міру того, як людей стає все більше, вам, відповідно, доводиться підвищувати голос, щоб вас почули.

"Коли ви кричите на коктейльній вечірці, ваш голос не дуже приємний", — зазначила Деррібері, додавши, що з птахами та сама ситуація.

Зі зниженням рівня шуму "їхні трелі звучали все краще, а вони ставали все сексуальнішими", сказала вона.

"Вони ефективніше змагалися з іншими самцями і здавалися самкам ще привабливішими", — додала Деррібері.

Вчених також здивувало те, на скільки знизилася гучність їхнього співу — майже на третину.

Але, незважаючи на це, трелі віреонів чути навіть на вдвічі більшій відстані, ніж раніше, що підтверджує забавні спостереження про те, що люди зараз значно більше уваги звертають на спів птахів.

За словами авторів, їхнє дослідження дає уявлення про те, наскільки швидко птахи можуть адаптуватися до середовища, яке змінюється, і припускають, що пошук довгострокових рішень щодо зниження шумового забруднення може привести до інших позитивних результатів, таких як більш високе видове різноманіття.

    Реклама на dsnews.ua