• USD 28
  • EUR 33.2
  • GBP 38.5
Спецпроєкти

Тролі проти обману. Як прихильники Трампа стали геями-комуністами

Супротивники Дональда Трампа вигадали оригінальний спосіб підколоти консерваторів, які виступають проти "крадіжки голосів" їх президента

Прихильники Дональда Трампа з плакатом "Stop the Steal"
Прихильники Дональда Трампа з плакатом "Stop the Steal" / Getty Images
Реклама на dsnews.ua

Автор журналу Rolling Stone Іджей Діксон повідала кумедну історію тролінг-війни з фанатами Трампа в соцмережах, які заради своїх переконань погодилися видавати себе за "геїв-комуністів".

Як писав днями Rolling Stone, Facebook заблокувала великий паблік прихильників Трампа в Facebook — Stop the Steal ("Зупинити крадіжку" [голосів]), де із застосуванням досить агресивної риторики поширювалася дезінформація про вибори. Протягом декількох годин в Facebook було створено кілька груп з аналогічними або схожими назвами з надією, що це допоможе уникнути блокування.

Однак одна група лівих придумала хитромудрий спосіб боротьби з дезінформацією — вона створила фейкову групу, альтернативу Stop the Steal, зумівши залучити десятки тисяч прихильників Трампа. А потім перейменувала її на "Геї-комуністи за соціалізм", додавши фотографію Обами і Байдена з райдужним прапором в Білому домі. І після тролі завалили групу антитрампівськими мемами.

Члени групи, яка раніше буцімто називалася Stop the Steal, були, м'яко кажучи, збиті з пантелику. Деякі учасники пабліку, явно боячись перспективи публічної асоціації з геями (або соціалістами, або комуністами), повідомили, що звернулися в службу техпідтримки Facebook і попросили видалити їх з групи.

"Якого біса? Я б ніколи і нікого не запросив до групи з такою назвою, — написав один з авторів постів". "Чому, чорт забери, я почав отримувати повідомлення від цієї ненормальної групи", — написав другий. "Я просто в дикому шоці", — додав третій.

Прихильники Трампа з подивом дізналися, що стали "геями-комуністами"
Прихильники Трампа з подивом дізналися, що стали "геями-комуністами"

На щастя, ліві послужливо їм пояснили, що, власне, відбувається. "Тепер ви геї", — сказав один з них.

На "ребрендинг" групи Stop the Steal першим звернув увагу користувач Twitter @MrTooDamnChris, який вступив в неї спочатку "для сміху". Коли групу Stop the Steal видалили, він приєднався до багатьох інших, створеним замість неї. "Та, яка, як я думаю, була приманкою, в результаті стала найбільшою з них", — розповів він Rolling Stone.

Адміністратор пабліку Джаспер Тарбер спочатку намагався заспокоїти учасників групи, яка налічує понад 60 тис. Чоловік, заявив, що він перейменував групу, щоб уникнути цензури в Facebook. Що, схоже, розвіяло страхи багатьох користувачів, які вирішили, що це просто шедевр тролінгу в підтримку Трампа. Однак побіжний погляд на Facebook-сторінку Тарбера дає зрозуміти, що йому до вподоби паблік лівого спрямування, а також сторінки, присвячені декриміналізації наркотиків (і деяким пивоварням, якщо це можна вважати індикатором політичної приналежності). Інший адміністратор — Ендрю Джозеф — називає себе "недавно розведеним батьком, діджеєм, поетом, сексгібіціоністом, джагало".

Rolling Stone звернувся з запитаннями до чотирьох адміністраторів групи, але поки ніхто з них не дав відповіді. Втім, "походження" групи "Геї-комуністи за соціалізм" підтвердила скриншотами, відправленими Rolling Stone, адміністратор іншої лівої групи в Facebook Луна Ланфір. За словами Ланфір, Тарбер за день до цього розповів в її пабліку про намір протролити консерваторів фейковою групою Stop the Steal.

"Що ж, може це прозвучить дивно, але мені потрібна допомога. Я створив групу Stop the Steal з наміром перетворити її в ліберальну/ліву, — пише він. — Зараз в групі майже 50 тис. осіб. Я хочу привернути до пабліку лібералів/лівих, щоб потролити всіх її учасників ". А після він попросив учасників інших антитрампівських пабліків вступити в Stop the Steal і завалити його ліберальними мемами.

Судячи з усього, план спрацював на відмінно: на час публікації матеріалу "Геї-комуністи за соціалізм" налічують понад 56 тис. членів, багато з яких, схоже, є консерваторами, і які вірять, що вміло ховаються від цензури в Facebook, маскуючись під "геїв-комуністів за соціалізм".

    Реклама на dsnews.ua