• USD 28.2
  • EUR 33.1
  • GBP 36.1
Спецпроєкти

Канада закликає світ відреагувати на затримання учасників протестів в Білорусі

Реклама на dsnews.ua

Канада уважно стежить за дотриманням прав людини в Білорусі і закликає звільнити затриманих протестувальників

Про це заявив Постійний представник Канади в ООН Боб Раї на неформальному засіданні за формулою Аррі, присвяченому ситуації з правами людини в Білорусі, передає "ДС" з посиланням на " Укрінформ ".

"Ми ставимося до порушень прав людини, особливо доказів вчинення в Білорусі тортур, дуже серйозно. Ми не можемо ігнорувати ці докази або відійти в сторону і сказати, що не збираємося їх обговорювати", — сказав Раї.

На його переконання, "немає причин вважати, що вибори були вільними і справедливими". "Нам слід визнати порушення свободи слова, зібрань і права на мирні демонстрації, а також ризик безпеки людей, який це являє для нас. Тому ми повинні відреагувати", — зазначив дипломат.

Він зазначив, що влада Білорусі "повинні як мінімум почати діалог з власним народом і звільнити затриманих". "Існує також потреба в незалежному розслідуванні", — зазначив Раї.

Постійний представник Канади додав, що "наша держава не може ігнорувати такі порушення і такого масштабу, і ми переконані, що інші країни теж не можуть цього робити".

Нагадаємо, білоруський ОМОН увірвався в Мінський державний лінгвістичний університет і почав жорстко затримувати студентів за виконання гімну Франції.

    Реклама на dsnews.ua