• USD 28.1
  • EUR 34
  • GBP 38.2
Спецпроєкти

Катастрофа "МАУ": Канада оприлюднила свій звіт

Реклама на dsnews.ua

Канада оприлюднила свій звіт про причини авіакатастрофи літака "Міжнародних авіаліній України" в небі над Іраном в січні 2019 року

Звіт підготував спеціальний радник премʼєр-міністра Джастіна Трюдо з питань цієї авіакатастрофи Ральф Гудейл, повідомляє "ДС" з посиланням на "Укрінформ".

"Канада продовжить енергійно працювати із Міжнародною групою координації та реагування над притягненням Ірану до відповідальності за збиття PS752 й над знаходженням певних механізмів справедливості, вимагаючи повних репарацій від Ірану жертвам, їх родичам та залученим державам", — наголошується в звіті.

У документі також наголошується, що Канада "рішуче налаштована висловлювати своє занепокоєння стосовно того, що трапилося із PS752, на всіх належних міжнародних форумах, аби відобразити гнів сімей й допомогти запобігти таким умовам та поведінці, як та, що зробила небо над Тегераном того доленосного ранку таким небезпечним".

"Канада дослідить усі наявні механізми внутрішнього законодавства та міжнародних організацій й агентств, аби нагадувати світові про трагедію PS752, вшанувати й пом’янути жертв, добитися відшкодувань та зробити небо безпечнішим для міжнародної цивільної авіації", — стверджується у звіті.

У документі висловлюється підтримка канадській ініціативі "Безпечніше небо", покликаній унеможливити повторення трагедій літаків рейсу PS752 та MH17, а також міститься заклик надавати особливу увагу потребам родичів жертв авіакатастроф.

Звіт погодинно описує реакцію уряду Канади на інформацію про знищення поблизу Тегерана пасажирського літака і ставить ряд питань, на які повинна відповісти іранська сторона.

Нагадаємо, Україна досі не отримала від іранської сторони матеріалів кримінальної справи про катастрофу літака "Міжнародних авіаліній України", який був збитий недалеко від Тегерану в січні 2020 року.

Раніше Іран мав намір виділити 200 млн євро на виплату компенсацій за катастрофу літака.

Як повідомляла "ДС", Україна може звернутися до суду ООН у звʼязку з авіакатастрофою літака МАУ в разі, якщо обіцянки Ірану залишаться нереалізованими, а переговорний процес зайде в глухий кут.

Довідка. Вранці 8 січня 2020 року в Ірані розбився Boeing 737 "Міжнародних авіаліній України", що летів з Тегерана до Києва. В авіакатастрофі загинули 11 громадян України — двоє пасажирів і девʼять членів екіпажу. Крім українців на борту літака перебували громадяни Ірану, Канади, Німеччини, Великобританії, Швеції та Афганістану: всього 176 осіб. Спочатку Іран заперечував свою причетність до катастрофи, заявивши про технічну несправність літака Boeing 737, який пройшов техобслуговування за день до вильоту. Втім, вже 11 січня командувач аерокосмічними силами Корпусу вартових Ісламської революції Амір Алі Хаджизаде взяв на себе всю відповідальність за катастрофу. Згідно з офіційною версією, цивільний борт збили помилково.

    Реклама на dsnews.ua