• USD 28.2
  • EUR 34.1
  • GBP 38.6
Спецпроєкти

Кожен може стати жертвою: Інтерпол випустив попередження щодо COVID-вакцин

Реклама на dsnews.ua

Інтерпол направив правоохоронцям 194 країн повідомлення, в якому попередив про злочинців, націлених на продаж підроблених вакцин від коронавірусу

Про це йдеться в заяві організації, передає "ДС".

"Оскільки низка вакцин від COVID-19 наближається до затвердження і глобального розповсюдження, забезпечення безпеки ланцюжка поставок і виявлення незаконних веб-сайтів, які продають підроблені продукти, матимуть важливе значення. Необхідність координації між правоохоронними і регулюючими органами охорони здоров'я також гратиме життєво важливу роль в забезпеченні безпеки людей і благополуччя спільнот", — ідеться в повідомленні.

Генеральний секретар Інтерполу Юрген Шток заявив, що вакцини від коронавірусу є головною метою злочинних організацій.

"Поки уряди готуються до впровадження вакцин, злочинні організації планують проникнути в ланцюжки поставок або порушити їх. Кримінальні мережі будуть націлені на представників громадськості, продаючи їм через підроблені веб-сайти підроблені ліки, які можуть становити значний ризик для здоров'я і навіть життя тих, хто їх буде приймати", — сказав Шток.

В "помаранчевому" повідомленні Інтерполу те, що відбувається, описується як "потенційна злочинна діяльність щодо фальсифікації, крадіжки і незаконної реклами вакцин проти COVID-19 і грипу", а пандемія "вже призвела до безпрецедентно хижацьких злочинних діянь".

"Важливо, аби правоохоронні органи були якомога більш підготовлені до натиску всіх видів злочинної діяльності, пов'язаної з вакциною від COVID-19, тому Інтерпол і випустив це глобальне попередження", — відзначили в організації.

Нагадаємо, Верховна Рада на засіданні 4 грудня прийняла за основу і в цілому законопроєкт №4314, "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо забезпечення профілактики коронавірусної хвороби (COVID-19)".

    Реклама на dsnews.ua