• USD 28.1
  • EUR 33.7
  • GBP 39.1
Спецпроєкти

Керівництво Боснії та Герцеговини відмовилося від зустрічі з Лавровим

Реклама на dsnews.ua

Два члени президії Боснії і Герцеговини відмовилися зустрічатися з міністром закордонних справ Росії Сергеєм Лавровим через скандал з прапором та його компрометуючу заяву

Про це йдеться в повідомленні "Балканського оглядача" у Facebook, передає "ДС". 

Зокрема, високопосадовці Желько Комшич (представник хорватів) та Шефік Джаферович (представник боснійців) влаштували демарш після того, як глава МЗС РФ напередодні провів зустріч із ще одним членом Президії БіГ (від сербів) Мілорадом Додіком, без державного прапору Боснії і Герцеговини. 

"На зустрічі були поставлені лише російський прапор та прапор Республіки Сербської, яка не є самостійною державою, а є частиною БіГ. Також хорватського та боснійського представників обурив той факт, що Лавров привітав резолюцію парламенту Республіки Сербської про військовий нейтралітет БіГ", — йдеться у повідомленні.

За словами Кошмича, відсутність прапора на зустрічі з Додіком не є помилкою протоколу. 

"Ми сприймаємо це як приниження та заперечення інституцій країни, яку він приїхав відвідувати… Російський міністр чудово обізнаний, що рішення такого типу як рішення щодо військового нейтралітету можуть приймати лише органи державної влади БіГ", — заявив він і нагадав, що БіГ прийняла рішення щодо своєї євроатлантичної інтеграції.

У свою чергу Джаферович додав, що БіГ не відмовляється від шляху до НАТО.

За його словами, йому з Комшичем пропонували піти на зустріч з Лавровим і висловити свою думку, але вони вирішили, що відмова від зустрічі є більш вагомим повідомленням. 

"Це повідомлення для всіх наших друзів з Європи, партнерів по членству в НАТО. Ми горді і рішучі люди", — підкреслив Джаферович.

Зазначимо, президія Боснії та Герцеговини, колективний вищий орган виконавчої влади країни, який складається з трьох членів. 

    Реклама на dsnews.ua