• USD 27.4
  • EUR 33.5
  • GBP 39
Спецпроєкти

Киргизстан заявляє, що Таджикистан збирає війська до кордону, почалися обстріли

У Киргизстані заявляють, що Таджикистан  пересуває військову техніку до кордону, а таджицькі військовослужбовці відкрили вогонь по житлових будинках

Реклама на dsnews.ua

Про це заявила прикордонна служба Киргизстану, передає "ДС" з посиланням на 24.kg.

За повідомленням, вогонь відкрили у місцевості Арка Лейлекського району Баткенської області. Відзначається, що жителі села раніше були евакуйовані. Прикордонні підрозділи Киргизії зайняли оборонні позиції.

Прикордонники заявляють, що ситуація залишається напруженою.

"У напрямку таджицько-киргизького держкордону на території Таджикистану зафіксовано пересування військової техніки", — сказали в прикордонній службі.

Крім того, сьогодні в Баткені повинні початися переговори членів міжурядової комісії з делімітації та демаркації рубежів. Однак представники Таджикистану на зустріч поки не прибули.

Як повідомляла "ДС", у результаті перестрілки силовиків на кордоні Киргизстану та Таджикистану поранення отримали більше 20 осіб. Сторони стягують військову техніку, а жителів прикордонних сіл евакуюють.

Конфлікт між Таджикистаном і Киргизією загострився 28 квітня на спірній ділянці кордону. За версіями обох країн, конфлікт стався після того, як Таджикистан встановив на території ділянки "головний вододіл" камери відеоспостереження.

Також повідомлялось, що Таджикистан і Киргизстан планують створити робочу групу з деескалації ситуації на кордоні.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua