• USD 27.6
  • EUR 33.5
  • GBP 39
Спецпроєкти

Китай продав мільйони доз COVID-вакцин, а після визнав їх низьку якість

Ефективність вакцин від коронавірусу, вироблених компаніями з Китаю, істотно нижче, ніж у західних препаратів

Реклама на dsnews.ua

Це визнав під час пресконференції глава Китайського центру з контролю і профілактиці захворювань, передає "ДС" з посиланням на "Громадське".

За його словами, китайські вакцини недостатньо ефективно захищають від коронавірусу. Зараз влада офіційно розглядає питання, чи слід використовувати вакцини різних технічних виробництв для процесу імунізації.

Варто відзначити, що Пекін вже розподілив сотні мільйонів доз препарату в інші країни. Також Китай намагався викликати сумніви в ефективності західних вакцин.

Як встановили дослідники з Бразилії, ефективність препарату китайської фармацевтичної компанії Sinovac Biotech Ltd. — на рівні 50,4%. У той же час за даними самої компанії, препарат запобігає важкому перебігу COVID-19 на 80%.

Дві інші вакцини китайської корпорації Sinopharm демонструють ефективність в 79,3% і 72,5%. Відповідний показник вакцини китайського біофармацевтичної гіганта — CanSino — на позначці в 65%.

Як повідомляла "ДС", раніше міністр охорони здоров'я Максим Степанов заявив, що Україна законтрактувала 10 млн доз вакцини від коронавірусу Novovaks, 10 млн доз Pfizer, 2 млн доз AstraZeneca/CoviShield, 1 млн 913 тис. Доз Sinovac.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua