• USD 26.7
  • EUR 31.5
  • GBP 36.9
Спецпроєкти

Китай уклав таємну угоду з ВООЗ про вивчення коронавірусу, - ЗМІ

Уряд Китаю уклав таємну угоду з ВООЗ щодо характеру розслідування Міжнародної групи вчених про походження коронавірусу, що викликає захворювання COVID-19.. Експерти начебто мали розглядати виключно версію про природнє походження вірусу

Реклама на dsnews.ua

Укладення таємної угоди стало можливим після багаторічного впливу Пекіна на функціонування ВООЗ, передає "ДС" з посиланням на матеріал газети The Sunday Times.

Як стверджують джерела газети, домовленості між ВООЗ і китайською владою стосувалися того, що експерти організації, які в ході розслідування походження нового коронавірусу приїжджали в січні і лютому поточного року в Китай, будуть вивчати виключно версію про його природне виникнення, не розглядаючи теорію про лабораторний витік.

За версією The Sunday Times, дана угода стала черговим прикладом прокитайської спрямованості ВООЗ.

Пекін став цілеспрямовано нарощувати свій вплив у ВООЗ з часів спалаху важкого гострого респіраторного синдрому (SARS, також відомий як атипова пневмонія), що сталася у 2002-2003 роках в Китаї.

Як вважає газета, це було викликано тим, що китайська влада залишилася сильно незадоволена жорсткою критикою на свою адресу за повільність дій при боротьбі з епідемією і неготовність надавати необхідні відомості міжнародній науковій спільноті, з якою відкрито виступала норвежка Гру Харлем Брунтланн, що обіймала на той момент посаду генерального директора ВООЗ

Видання нагадало, що тоді керівництво ВООЗ випустило рекомендацію відмовитися від поїздок в ті райони країни, де виявлено захворювання, в результаті чого, за оцінкою ряду експертів, китайська економіка недорахувалася близько 6 млрд доларів.

На цьому тлі Пекін очолив зусилля групи держав з проведення внутрішньої реформи ВООЗ, спрямованої на обмеження повноважень гендиректора організації, в тому числі в питанні рекомендацій щодо відвідувань тієї чи іншої країни.

Подібні повідомлення у ВООЗ назвали "інформаційним вкиданням".

"Головним пріоритетом ВООЗ є завершення найбільш гострої фази пандемії COVID-19. Ми надаємо допомогу країнам при розробці повної, що спирається на надійні дані відповіді на виклики, що стоять перед ними", — заявив представник організації.

Нагадаємо, що останній візит експертів в лабораторії Китаю відбувся ще в січні 2021 року, проте вченим так і не вдалося пояснити, як міг виникнути вірус. Вони присвятили звіту про теорію витоку лише 440 слів. Вчені ВООЗ не виключали витоку коронавірусу з лабораторії, однак заявили про неможливість встановити те, як коронавірус потрапив на ринок в Ухані.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua