• USD 26.9
  • EUR 31.9
  • GBP 37.5
Спецпроєкти

Клімат і права людини: тисячі протестувальників зібралися на акції під час саміту G7 (ВІДЕО)

Тисячі людей зібралися в суботу в англійській провінції Корнуолл, де проходить саміт "Великої сімки". Вони виступають проти бездіяльності влади перед обличчям кліматичних змін та інших світових проблем

Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться у повідомленні "Голосу Америки", передає "ДС".

Перший з початку пандемії коронавірусу саміт G7, що проходить в очному форматі, став точкою тяжіння для безлічі активістів. Втім, поки що нікому не вдалося наблизитися безпосередньо до місця проведення саміту через суворі заходи безпеки.

У курортне містечко Карбіс-Бей зараз не можна дістатися ні морем (бухту обгородили високими металевими загородженнями), ні сушею — вʼїзд в місто дозволений тільки місцевим жителям.

Протестувальники вирішили провести мітинг у сусідньому з Карбіс-Бай місті Фалмут, в якому розміщується прес-центр для журналістів з усього світу, що висвітлюють саміт.

Сотні людей, скандуючи гасла і розмахуючи прапорами, пройшли головною вулицею Фалмута під час мирної протестної акції, організованої групою екологічних активістів Extinction Rebellion.

"Велика сімка" — це суцільний "зелений піар". Ми потопаємо в обіцянках", — скандували протестувальники, закликаючи світових лідерів більш активно реагувати на зміни клімату. Терміни "зелений піар" або "екозамилювання" зазвичай вживаються щодо корпорацій, які навмисно вводять в оману владу і суспільство щодо свого негативного впливу на клімат планети.

Інші учасники мітингу виступали проти порушень прав людини в Мʼянмі і Кашмірі, а також проти війни в регіоні Тиграй на півночі Ефіопії.

Як повідомляла "ДС", лідери США, Великої Британії, Німеччини, Франції, Італії, Канади та Японії зібралися у пʼятницю, 11 червня, на переговори у форматі G7 на курорті Карбас-Бей у графстві Корнуолл на південному заході Англії.

Того ж дня з лідерами країн "Великої сімки", які прибули на саміт до графства Корнуолл, зустрілась королева Великої Британії Єлизавета II.

На саміті країни G7 домовилися виділити 100 млрд доларів країнам, що постраждали від COVID-19.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua