• USD 28.1
  • EUR 34
  • GBP 38.2
Спецпроєкти

Клінтон висловилася за скасування колегії вибірників в США

Реклама на dsnews.ua

Колишня держсекретарка і екскандидатка в президенти США Хілларі Клінтон заявила, що в державі слід скасувати колегію вибірників

Про це йдеться в повідомленні на її Twitter-сторінці, передає "ДС".

Так, це сталося після того, як вона в якості одного з виборців від штату Нью-Йорк віддала голос за кандидата від Демократичної партії Джо Байдена і його кандидата у віце-президенти Камалу Харріс.

"Я вірю, що ми повинні розпустити колегію вибірників і вибирати президента на всенародному голосуванні, як і інших чиновників. Але оскільки вона все ще існує, я пишаюся, що проголосувала за Джо Байдена і Камалу Харріс", — написала Клінтон.

Її чоловік, 42-й президент США Білл Клінтон в цьому році також входить в колегію вибірників від штату Нью-Йорк.

У США отримання більшого числа голосів виборців не гарантує кандидату перемоги на президентських виборах, оскільки вони не є прямими.

Так, на виборах в 2016 році Клінтон програла Дональда Трампа, який переміг, заручившись підтримкою 304 членів колегії вибірників (у Клінтон — 227).

При цьому його суперниця отримала майже на три мільйони голосів виборців більше. Після виборів Клінтон також активно виступала за те, щоб позбутися від інституту колегії вибірників.

Відзначимо, Клінтон виступає за скасування колегії з 2000 року.

Як повідомляла "ДС", 3 листопада в США відбулися президентські вибори. За результатами підрахунку голосів, перемогу на них здобув Джо Байден — він отримав 306 голосів вибірників при 270 необхідних.

    Реклама на dsnews.ua