• USD 27.7
  • EUR 33.4
  • GBP 38.5
Спецпроєкти

Коли люди телепортується на Марс

Вчені провели унікальні експерименти з телепортації живих істот
Фото: zhuravlev-soft.com
Фото: zhuravlev-soft.com
Реклама на dsnews.ua

Рік тільки почався, а вчені вже досягли чималих успіхів у галузі телепортації. Можливо, в 2016-му створені технології стануть основою принципово нового виду зв'язку і революційного способу переміщення в просторі. Так, фізики з Китайського університету науки і технологій спільно з колегами з Академії наук Китаю опублікували в Nature статтю про те, що в червні проведуть перший у світі експеримент з квантової телепортації на відстань понад 1200 кілометрів. За допомогою супутника, який планується вивести на орбіту спеціально для цього експерименту, передадуть стан частинок між космосом і наземними станціями.

На першому етапі за допомогою навколоземного супутника китайські вчені перевірять криптографічну зв'язок між Пекіном і Віднем. А на другому проведуть квантову телепортацію фотонів між станціями в Дэлинхе і в Ліцзяні. Відстань між пунктами перевищує 1200 кілометрів. У найближчому майбутньому вчені з Піднебесної наміру передавати стану частинок між Землею і Місяцем. Це дозволить налагодити між нашою планетою і її супутником постійну миттєвий зв'язок.

А двома днями раніше в Science Bulletin з'явилася інформація про те, що вчені з університету Ціньхуа в Пекіні спільно з американськими колегами з університету Пардью у Вест-Лафайетт розробили технологію, що дозволяє вперше в історії телепортувати живий організм - бактерію. Вони здійснили телепортацію інформації про стан мікроорганізму, що дозволило йому перебувати одночасно в двох різних точках. Експеримент вдався завдяки використанню особливого апарату з декількох шматочків надпровідників, магнітних полів і мікрохвильових випромінювачів. Найближчим часом вчені проведуть аналогічний експеримент з прохлорококком - бактерією, здатна до фотосинтезу. Це допоможе зрозуміти, як насправді відбувається процес фотосинтезу: фахівці припускають, що рослини використовують для цього технології квантової механіки.

Изображение: Science China Press

Незважаючи на скептичне ставлення до телепортації в науковому світі, такі технології в останні роки досить швидко розвиваються. Можливість переміщення в просторі вдалося довести математично вченим з IBM під керівництвом Чарльза Беннетта. Вони з'ясували, що цілком реально створити квантовий канал, по якому об'єкт-оригінал передає свої властивості об'єкту-двійнику, а останній дублює за заданими параметрами "ісходник". Квантова телепортація вже існує на атомному рівні - вчені показали, як можна маніпулювати атомами цезію та рубідію. Після цього фізики з Віденського університету переміщували по оптоволоконному кабелю частинки світла - на 600 метрів через річку Дунай. Потім учені з Університету Женеви поставили новий рекорд, передавши квантовий стан фотона на відстань 25 кілометрів.

А восени минулого року дослідники з американського і японського університетів здійснили квантову телепортацію на 102 кілометра. Підвищити вчетверо попередній рекорд вдалося завдяки використанню однофотонного детектора, оснащеного надпровідними проводами на силициде молібдену. Конструкцію охолодили до мінус 272 градусів, що забезпечувало виникнення надпровідності і високої чутливості. При тому, що стан фотонів передавалося миттєво, безпосереднього їх переносу не відбувалося.

В ході експерименту вчені рознесли два заплутаних фотона на відстань в 102 кілометра по оптичному волокну. Потім змінили квантовий стан першого, подействовав на нього третім. В результаті стан другої частинки змінилося. Таким чином, зміна стану одного фотона позначилося на іншому.

Реклама на dsnews.ua

Теоретично, квантову телепортацію можна використовувати для миттєвої передачі інформації, встановлення абсолютно захищеного з'єднання. Крім того, відомий генетик Крейг Вентер, один з піонерів синтетичної біології, каже, що вже зараз можна переміщувати ДНК. Прочитавши інформацію, що міститься в ДНК, можна оцифрувати її і передати по кабелю чи за допомогою електромагнітних хвиль, а на іншому кінці спеціальна система синтезує короткі фрагменти ДНК, з яких можна буде скласти готову молекулу, повністю ідентичну вихідної. Таким чином лабораторії, що знаходяться в різних точках світу можуть обмінюватися інформацією про штам вірусу, щоб створити вакцину і не допустити глобальної епідемії.

Вчені також вважають, що біологічну телепортацію можна використовувати і для виявлення життя на інших планетах. Для цього працюють там апарати будуть передавати на Землю інформацію про знайдених інопланетних геномах, і наші вчені будуть відтворювати їх заново для детального вивчення. А згодом поселилися на Марсі колоністи зможуть отримувати з Землі базнообразный біологічний матеріал, у тому числі корисні бактерії і рослини.

Експерти кажуть, що при нинішніх темпах розвитку телепортації, миттєве переміщення людини в просторі - справа часу. Можливо, зовсім скоро кожен зможе миттєво переміщуватися в інше місто і країну, так і на Марс. Виступаючи на міжнародній технологічній конференції в Бразилії, знаменитий фізик Мічіо Каку з Міського університету Нью-Йорка, творець теорії струн, заявив, що технологія телепортації людини в інше місце на Землі, а також на інші планети, буде можливою вже в найближчому майбутньому, років через 50, максимум до кінця століття.

    Реклама на dsnews.ua