• USD 28
  • EUR 33.5
  • GBP 38.6
Спецпроєкти

Коли відбудуться Олімпійські ігри: прогноз оргкомітету

Реклама на dsnews.ua

В організаційному комітеті Олімпійських ігор вважають, що ключовим фактором у вирішенні питання щодо змагань будуть успіхи в боротьбі з коронавірусом

Про це заявив президент оргкомітету Йоширо Морі в інтервʼю NHK, передає "ДС".

Через пандемію COVID-19 Ігри-2020 вже перенесли на рік. На думку Морі, якщо обставини не зміняться, їх не можна буде провести. Але, додав він, повноваження ухвалювати рішення має Міжнародний олімпійський комітет.

Голова оргкомітету не вважає, що нинішня ситуація триватиме протягом року. На його переконання, коронавірус можливо контролювати – це залежить передусім від прогресу у розробці вакцин та лікуванні.

Морі припустив, що буде важко перенести Ігри знову, якщо вони не відбудуться наступного року. Приймаючі міста вже визначені до 2028 року, включаючи Зимові ігри в Пекіні 2022 року та Паризькі літні ігри 2024-го. Париж, ймовірно, не відмовиться від своєї черги, вважає президент оргкомітету.

Щодо планів зменшити кількість глядачів він зазначив, що це "простіше сказати, ніж зробити". На думку Морі, потрібні розумні критерії, наприклад доступ тільки для японців.

Морі сказав, що організатори наразі не розглядають можливість відсутності глядачів. Але він сказав, що вони повинні це зробити, якщо це виявиться єдиним вибором.

Тож, можна буде проводити Олімпіаду чи ні, залежить від того, чи здатні люди перемогти коронавірус, підсумував Йоширо Морі.

Як повідомляла "ДС", станом на 22 липня згалом у світі підтверджено 14 906 602 випадків зараження COVID-19.

    Реклама на dsnews.ua