• USD 28.2
  • EUR 32.9
  • GBP 36
Спецпроєкти

Колишнього журналіста "ДС" Сергія Людкевича затримано під час акцій протесту в Гродно

В Гродно під час акції протесту проти фальсифікацій на виборах президента Білорусі затримано фотографа, колишнього відеоредактора "ДС" Сергія Людкевича

Колишній відеоредактор "ДС" Сергій Людкевич, якого було затримано у Гродно
Колишній відеоредактор "ДС" Сергій Людкевич, якого було затримано у Гродно
Реклама на dsnews.ua

Прізвище Людкевича присутнє у списку затриманих у Білорусі журналістів, який на пресконференції в Києві оголосив народний депутат фракції "Європейська солідарність" Микола Княжицький, інформує "ДС".

"В Білорусі прямо зараз арештовують дуже багато журналістів. Це дуже велика проблема", — сказав Княжицький, який є членом міжфракційного об’єднання "За демократичну Білорусь".

За інформацією нардепа, окрім Сергія Людкевича у Гродно затримано журналістів Белсата Олександра Саєнка та Олексія Кайриса. Княжицький назвав щонайменше десять прізвищ журналістів, у тому числі іноземних, яких було затримано силовиками. Втім, він підкреслив, що їх набагато більше.

Джерела "ДС" підтверджують інформацію щодо Людкевича, однак обставини його затримання наразі зʼясувати не вдалося. Про стан його здоровʼя поки нічого не відомо.

Сергій Людкевич родом із Гродно, на "ДС" він працював з грудня 2017 до лютого 2020 року. Згодом він повернувся на батьківщину, де продовжив займатися журналістикою, зокрема вів власні фото-, та відеопроєкти.

За даними "TUT.BY новости", під час розгону акції протесту у Мінську серйозно постраждав журналіст "російського інтернет-видання "Медуза" Максим Солопов. Також були затримані кореспонденти Daily Storm Антон Старков і Дмитро Ласенко.

Як писала "ДС", 9 серпня в Білорусі відбувся основний день голосування на президентських виборах. За попередніми даними Центрвиборчкому, за чинного президента Олександра Лукашенка проголосував приблизно 80% виборців. Після оголошення попередніх результатів на вулиці білоруських міст вийшли сотні тисяч людей, протестуючи проти масштабних фальсифікацій, силовики почали затримування. За даними МВС, станом на 13.00 затримано близько 3000 осіб.

Президенти низки європейських держав закликали владу Білорусі відмовитися від насильства відносно протестувальників і дотримуватися демократичних стандартів. Президент України Володимир Зеленський констатував, що результати виборів президента викликали обурення значної кількості людей і закликав до діалогу між владою і протестувальниками.

    Реклама на dsnews.ua