• USD 28.3
  • EUR 32.9
  • GBP 36
Спецпроєкти

Колона російських автозаків направилася у напрямку кордону з Білоруссю (ФОТО, ВІДЕО)

Реклама на dsnews.ua

У мережі напередодні, 16 серпня, були опубліковані фото і відео з колонами вантажівок з ґратами на вікнах і без розпізнавальних знаків, які їхали з Ленінградської області у бік білоруського кордону

 Про це повідомили на Facebook-сторінці спільноти Conflict Intelligence Team, інформує "ДС".

"Частина цих вантажівок ідентичні транспорту ОМОНу Росгвардії ("автозаками"), який зазвичай присутній на масових заходах в Санкт-Петербурзі", – йдеться в повідомленні.

Як свідчать опубліковані відео, на машинах відсутні будь-які маркування (червона смуга з написом "Росгвардія", синя смуга з написом "Поліція", напис "ОМОН", емблеми), а також номерні знаки. В описі сказано, що вони були зняті в Ленінградській області, а техніка рухається автотрасою з Санкт-Петербурга в місто Лугу, що підтверджується геолокацією, пише Depo.ua.

Росыйськы автозаки
Росыйськы автозаки

"Місце зйомки знаходиться більш ніж за 400 кілометрів від кордону з Білоруссю, в бік якої рухається техніка на відео. Тому не можна бути впевненими, що це свідчить про відправку особового складу Росгвардії до Білорусі", – зауважили автори допису. 

Згодом автори сторінки повідомили, що інформація про перекидання особового складу Росгвардії в напрямку Білорусі підтверджується.

У повідомленні зазначається, що за інформацією очевидців, колону автозаків без маркувань і номерів бачили на дорозі Санкт-Петербург — Псков. Загалом проїхали близько 30-40 вантажівок і кілька військових позашляховиків.

"Штатна місткість одного "автозака" – близько 20 осіб. Таким чином, тільки з Петербурга може їхати не менше 600 бійців (для порівняння, загальна чисельність всього білоруського ОМОНу – 1500 осіб)", – зазначають автори сторінки.

Очевидці бачили й іншу колону – вона рухалася у напрямку до Білорусі з боку Москви. У цій колоні теж присутні вантажівки без маркувань, ідентичні машинам Росгвардії. "Поки невідомо, чи перетнули ці машини кордон з Білоруссю. Ми продовжуємо моніторинг ситуації та просимо ділитися з нами фото- і відеоматеріалами", – йдеться у повідомленні.

Як повідомлялося, у неділю, 16 серпня, де-факто президент Білорусії Олександр Лукашенко зателефонував російському колезі Володимиру Путіну. Водночас по всій країні пройшли багатотисячні мітинги проти Лукашенка.

    Реклама на dsnews.ua