• USD 26.4
  • EUR 30.7
  • GBP 36.4
Спецпроєкти

Компанія Tesla виплатить колишньому співробітнику $137 млн за расизм колег

Автомобільна компанія Tesla програла у суді справу проти свого колишнього працівника Оуена Діаса — корпорація має виплатити йому 137 млн доларів компенсації за те, що він терпів расистські знущання від своїх колег

Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться у матеріалі CNBC, передає "ДС".

Оуен Діас працював в американській автомобільній компанії з 2015 до 2016 року. За його словами, колеги використовували епітети, щоб образити його та інших темношкірих робітників. Вони також говорили йому повертатися в Африку та малювали расистські графіті в туалетах і на його робочому столі.

За словами адвокатів Діаса, справа змогла виграти у суді лише через те, що їхній підзахисний не підписав один із документів Tesla про обов’язковий арбітраж, який компанія використовує, щоб змусити співробітників розв’язувати проблеми за зачиненими дверима, а не у відкритому суді.

У Tesla після вироку суду зазначили, що проблема расизму в компанії перебільшена.

"Окрім пана Діаса, ще три свідки (всі співробітники, не контрактники Tesla) сказали в суді, що вони регулярно чули образи на расовому підґрунті. Хоча всі вони погодилися з тим, що використання расистських слів недоречне на робочому місці, вони також погодилися з тим, що здебільшого такі слова використовували по-товариськи й зазвичай афроамериканські колеги", — ідеться у повідомленні.

Зазначають, що після звільнення Діаса у компанії Tesla посилили боротьбу з дискримінацією на робочому місці.

Як повідомляла "ДС", народний депутат України від "Слуги народу" Жан Беленюк заявив, що сам відкликав заяву щодо расистських образ на його адресу, оскільки в нього попросили вибачення.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua