• USD 26.7
  • EUR 31.4
  • GBP 36.9
Спецпроєкти

Кінець Кремнієвої долини. Чому варто вигнати айтішників з Сан-Франциско

Американська галузь ШІ повинна бути децентралізована

Американська галузь ШІ занадто зосереджена в районі затоки Сан-Франциско, і в довгостроковій перспективі це може виявитися слабким місцем
Американська галузь ШІ занадто зосереджена в районі затоки Сан-Франциско, і в довгостроковій перспективі це може виявитися слабким місцем / Getty Images
Реклама на dsnews.ua

Журналіст Wired Харі Джонсон у своїй статті пише про майбутнє ШІ в США, апелюючи до необхідності сприяти розвитку цієї галузі в інших містах США, а не тільки в Сан-Франциско.

Американська галузь ІІ, згідно з новим дослідженням, занадто вже зосереджена в районі затоки Сан-Франциско, і в довгостроковій перспективі це може виявитися слабким місцем. Залив випереджає всі інші регіони країни з досліджень та інвестиційної діяльності в області ШІ, на його частку припадає близько чверті статей на конференціях по ШІ, патентів і компаній в США. У мегаполісах Bay Area рівень активності ШІ в чотири рази вище, ніж в інших містах з найбільшим рівнем розвитку ШІ.

"Коли у вас високий відсоток активності ІІ в Bay Area, ви можете занадто концентруватися на чомусь, забувати про різноманітність і групову роботу в алгоритмічній економіці. Таким чином створюється вимір, де переможець отримує все, і ми сподіваємося, що федеральна політика запустить інвестиції в нові і різні кластери ШІ в нових і різних місцях, щоб забезпечити баланс або протидію ", — зазначив співавтор дослідження Марк Муро з Інституту Брукінгса.

У дослідженні під назвою "Географія ШІ" ранжуються майже 400 міських районів США на основі їх можливостей в сфері ІІ, з використанням таких показників, як списки вакансій ШІ, дані про створення компаній на ранній стадії з Crunchbase, опубліковані дослідження і федеральне фінансування досліджень і розробок. З'ясувалося, що дві третини активності ШІ припадає лише на 15 міст, в основному уздовж узбережжя: дві "суперзірки" — Сан-Франциско і Сан-Хосе, а також 13 інших в числі перших, таких як Остін і Сіетл. Тим часом на більш ніж половину міст припадає лише 5% активності ШІ.

Вважається, що вплив ШІ на повсякденне життя людей буде рости в міру того, як все більше компаній і урядів впроваджують цю технологію. Хоча автоматизація може підвищити продуктивність (PwC прогнозує, що до 2030 р. вона принесе економіці Північної Америки додатково $3,7 трлн), деякі економісти і фахівці з етики побоюються, що ШІ також посилить нерівність і дасть більше багатства і влади людям, які вже багаті і впливові. Міста, здатні підтримувати розробку ШІ на ранніх етапах і формувати приплив кадрів для місцевих компаній, отримають вигоду з росту галузі ШІ. Ті, хто цього не зробить, потенційно можуть залишитися позаду, хоча більш широке впровадження ШІ може мати і зворотні сторони, такі як втрата роботи через автоматизацію.

За словами Муро, для США було б розумно інвестувати в інші райони країни, перш ніж концентрація ШІ в одному регіоні ще більше посилиться.

У дослідженні перераховані близько 90 міст в США, де може стати більше робочих місць і ресурсів, пов'язаних з ШІ, включаючи такі великі, як Атланта, Чикаго, Детройт і Х'юстон, а також деякі університетські містечка на кшталт Блумінгтона (Індіана) і Афін (Джорджія) .

Реклама на dsnews.ua

Розуміючи, що стимулювати розвиток ШІ без масштабних досліджень і інвестиційних можливостей дуже складно, Муро і його співавтор Сифа Лю закликали владу міст розробити "дуже реалістичні" плани підтримки місцевого ШІ. Вони пропонують регіонам зосередити увагу на планах із залучення й утримання талантів в області ІІ, розширенню можливостей навчання в середніх школах і громадських коледжах і розгляду податкових пільг для підприємств в області ШІ.

Муро також виступає за політику, яка буде зосереджена на варіантах використання ШІ, корисних для місцевих компаній або цілих галузей, і укладанні контрактів з місцевими компанії ШІ. Є багато можливостей для зростання ШІ поза технологічних компаній. За даними Burning Glass, American Express — найбільший роботодавець в області штучного інтелекту. У Лос-Анджелесі і Санта-Крус лідирує компанія з кібербезпеки Crowdstrike. У Вашингтоні найбільшими роботодавцями є Capital One і Booz Allen Hamilton.

Влада Сан-Дієго і Луисвилла (Кентуккі) вже вжили заходів для оцінки потреб ШІ в своїх регіонах.

У доповіді Інституту Брукінгса 2019 р. є прогноз, згідно з яким Кентуккі стане одним зі штатів США, на який найбільше вплине втрата роботи через автоматизацію. У квітні інститут розробив стратегію адаптації Луїсвілля, одного з найбільших міст штату. У цій доповіді було запропоновано співпрацю з іншими містами Середнього Заходу і Південного Сходу США в сфері ШІ і рішень для обробки даних в системі охорони здоров'я.

У ньому також говориться, що, згідно з даними опитування, чорношкірі працівники недопредставлені в економіці даних Луїсвілля куди більше, ніж в десятці інших великих міст Середнього Заходу і Південного Сходу США. У звіті підкреслюється, що виправданість будь-якої регіональної стратегії в місті, де поліцією було вбито Бреонна Тейлора, залежить від можливостей для чорношкірих жителів і громад.

Жасмин Пачнанда приєдналася до альянсу CEO Leadership Alliance шість місяців тому, щоб очолити ініціативу цієї групи зі штучного інтелекту SoCal в окрузі Орандж (Каліфорнія). Ця організація працює над створенням стратегії штучного інтелекту для округу Орандж і ставить перед собою мету створити до 7 тис. робочих місць в галузі ШІ. Залучення коштів та перепідготовка працівників торкнеться людей, недопредставлених в ШІ — жінок і не білих. І більшість жителів округу Орандж — не бiлi.

Стратегія групи в області штучного інтелекту також буде спрямована на вирішення проблеми втрати роботи через автоматизацію.

"Ми не завжди можемо передбачити, що станеться і які професії будуть автоматизовані або порушені. Але ми можемо підготувати людей до мінливої економіці, знаючи, що професія, яку вони виберуть зараз, не обов'язково буде тією ж професією, що і через 15 років", — сказав Пачнанда.

У дослідженні Інституту Брукінгса 21 муніципальний район класифікується як федеральний дослідницький і контрактний центр, багато з яких є студентськими містечками з населенням не більше 200 тис. чоловік. Ці міста, в значній мірі обумовлені такими установами, як університети, отримують великі суми федерального фінансування на дослідження і розробки. Для них характерний високий рівень можна зв'язатися зі спеціалістами в сфері ШІ, але низька економічна активність ШІ. Згідно з дослідженням, якщо ці міста не зможуть стимулювати економічну активність, випускники та викладачі можуть переїхати в інше місце в пошуках можливостей для бізнесу.

Дослідники з Інституту Брукінгса припускають, що міські коледжі досягли б диференціації, зосередивши увагу на машинному навчанні, високопродуктивних обчисленнях, напівпровідниках і сучасному комп'ютерному обладнанні.

Історично склалося так, що розвиток штучного інтелекту спирався на державну підтримку, і в даний час ведеться робота по збільшенню державного фінансування. Закон про інновації та конкурентоспроможності, який був прийнятий Сенатом США в червні, передбачає додаткові $250 млрд на фінансування нових технологій, включаючи ШІ, в той час як програма розвитку національних дослідницьких інститутів ШІ в рамках Національного наукового фонду додасть $220 млн інвестицій для 40 штатів і округу Колумбія. Технологічний інститут Джорджії, розташований в місті Атланта, який потенційно може стати новим домом для ШІ, отримав в кінці липня $40 млн.

Вплив ШІ на економіку також привернув увагу лідерів Конгресу. В рамках слухань, проведених рік тому, експерти засвідчили, що ШІ може впливати на заробітну плату і зайнятість, і пояснили, в чому небезпека автоматизації, через яку працівників замінюють машинами або алгоритмами, але створює мало нових робочих місць. Члени Конгресу також почули свідчення того, що здатність Сполучених Штатів залучати та утримувати фахівців з-за кордону буде, як і раніше, грати важливу роль в епоху штучного інтелекту. Опитування, проведене Національним науковим фондом в січні 2020 р. показало, що число іноземців, які закінчили наукові та інженерні вузи, з 1990-х рр. неухильно росло — приблизно кожні шестеро з десяти отримали вчений ступінь з інформатики.

У дослідженні Національного бюро економічних досліджень, опублікованому в квітні, йдеться, що працівники іноземного походження забезпечують найбільше зростання робочих місць у сфері ШІ в Сполучених Штатах з 2000 р. Аналітики роблять висновок, що зростання активності галузі ШІ в великих технологічних столицях, таких як Остін, Бостон і Сан-Франциско, пов'язані з імміграцією з-за кордону людей з дипломами в області інформатики та інженерії.

    Реклама на dsnews.ua