• USD 39.8
  • EUR 42.4
  • GBP 49.5
Спецпроєкти

Конфлікт Макрона з Шольцем загострився у найскладшіний період для України, - ЗМІ

Виступ президента Франції Еммануеля Макрона на саміті у Парижі демонстрував зневагу до канцлера Німеччини Олафа Шольца та загострив давній конфлікт між європейськими лідерами

Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться у повідомленні Bloomberg, передає "ДС".

"Натяки Макрона на початку цього тижня про розгортання військ в Україні були навмисно двозначними, за словами офіційних осіб, і мали на меті створити невизначеність у свідомості російських військових планувальників.

Але за словами чиновника, знайомого з цими дискусіями, така заява французького президента пішла врозріз з чіткими побажаннями офісу Шольца", — пише видання.

Французьки чиновники на правах анонімності заявили виданню, що Макрон бачить Шольца як "лідера без сміливості та амбіцій", який не може мислити за межами короткострокової перспективи.

Близькі помічники канцлера також визнають, що лідери не ладнають. У Берліні Макрона сприймають як монархічну фігуру, якій краще вдається висувати грандіозні ідеї, ніж втілювати їх у життя.

При цьому німецькі чиновники зазначають, що Макрон дозволяє собі жорстко говорити про Україну, надавши менше допомоги ніж Німеччина.

За даними Кільського інституту, військові зобов'язання Німеччини перед Україною в період з січня 2022 року по січень 2024 року склали 17,7 мільярда євро (19 мільярдів доларів), а Франції — 0,64 мільярда євро. Французький уряд заявляє, що витратив 3,8 мільярда євро, не надаючи розбивку цих цифр.

Як пише Bloomberg, розбіжності підкреслюють давні труднощі обох лідерів у спільній роботі, їхні різні стилі у політиці, а також те, до чого ця напруженість може призвести, і як поставити під загрозу хід війни.

Як повідомляла "ДС", президент Франції Емануель Макрон не виключив можливості відправки до України сухопутного контингенту. Прем'єр-міністр Франції Габріель Атталь також не виключив цього.

Канцлер Німеччини Олаф Шольц виступив проти відправки військових Північноатлантичного альянсу або Європейського Союзу в Україну.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua