• USD 28
  • EUR 33.2
  • GBP 38.5
Спецпроєкти

Конфлікт в Нагірному Карабаху: Пашинян звинуватив Туреччину і визнав, що перемир'я немає

Реклама на dsnews.ua

Прем'єр-міністр Вірменії Нікол Пашинян заявив, що військові дії в Нагірному Карабасі почалися через напад армії Азербайджану і підбурювання з боку Туреччини

Про це Пашинян сказав на зустрічі з послами іноземних держав і міжнародних організацій, передає "ДС" з посиланням на news.am.

"Саме Азербайджан здійснив напад на Нагірний Карабах ... Однозначно, що ця війна не почалася б, якби Туреччина не показала свою готовність повністю брати участь в ній, і, в підсумку, Туреччина не була б повністю залучена. Хочу звернути увагу всіх нас на те, що бойові дії почалися як продовження спільних турецько-азербайджанських військових навчань", — сказав він.

Пашинян також заявив, що Туреччина завербувала бойовиків в Сирії і продовжує брати участь в бойових діях.

На його думку, метою Туреччини на Кавказі є продовження геноциду вірменського народу і відновлення імперії.

"Військові дії і їх характер ще раз показали, що вірменський народ, вірмени, вірмени Нагірного Карабаху знаходяться в екзистенціальній загрозі... Ми вже зіткнулися з гуманітарною кризою... На даний момент ситуація напружена, особливо в південній частині, і у нас фактично немає припинення вогню", — сказав прем'єр Вірменії.

Пашинян також відповів на звинувачення Азербайджану в ударах по цивільній інфраструктурі.

"Армія оборони Нагірного Карабаху приймала рішення про дії в будь-якому напрямку тільки після того, як ставало ясно, що неможливо іншим способом зупинити обстріл Степанакерта та інших населених пунктів", — підкреслив він.

Як повідомляла "ДС", Вірменія і Азербайджан узгодили перемир'я в Нагірному Карабасі з 12:00 10 жовтня. Після вступу в силу режиму припинення вогню сторони практично відразу звинуватили одна одну в його порушенні.

    Реклама на dsnews.ua