• USD 27.7
  • EUR 32.9
  • GBP 36.4
Спецпроєкти

Конфлікт Вірменії та Азербайджану: в Баку заявили про 100 загиблих вірменських військових

Реклама на dsnews.ua

В Азербайджані стверджують, що за час загострення ситуації на азербайджано-вірменському кордоні загинули близько 100 вірменських військових, в той час як в Єревані підтвердили сьогодні, 14 липня, загибель тільки двох

Заступник міністра оборони Азербайджану Керім Велієв заявив, що з 12 липня в результаті дій ЗС Азербайджану знищено до 100 вірменських військових, техніка і командний пункт противника, повідомляє "ДС" з посиланням на "Інтерфакс".

Крім того, він повідомив про загибель двох високопоставлених офіцерів в результаті обстрілу з боку ЗС Вірменії — генерал-майора Полада Хашимова, полковника Ільгара Мирзеева і ще пʼяти чоловік, у тому числі двох офіцерів. Заступник міністра додав, що зараз бойові дії тривають.

За даними видання meydan.tv, загинули майор Наміг Ахмедов, майор Анар Новрузов, прапорщик Ільгар Зейналлі, прапорщик Яшар Бабаєв, військовослужбовець надстрокової служби, солдат Ельчин Мустафазаде.

Крім того, 14 липня в результаті артилерійського обстрілу озброєними силами Вірменії в напрямку Товузського району, в селі Агдам загинув мирний житель — 76-річний Азіз Азізов.

У той же час, представник Міністерства оборони Вірменії підтвердив загибель двох військовослужбовців, передає "Інтерфакс".

"В результаті вогню з боку противника смертельне вогнепальне поранення отримали строкові військовослужбовці — молодші сержанти Смбат Габрієлян і Гриша Вірабян", — йдеться в повідомленні.

Як повідомляла "ДС", на кордоні між Вірменією та Азербайджаном в Товузському районі 12 липня відбулися зіткнення, в результаті чого були жертви з обох сторін.

Вірменія заявила, що військові Азербайджану зробили спробу порушення державного кордону на автомобілі УАЗ, а потім намагалися захопити вірменський опорний пункт. Азербайджан звинуватив Вірменію в провокації, повідомивши, що вірменські військові відкрили вогонь з артилерійських установок.

МЗС України закликав сторони конфлікту докласти максимальних зусиль для деескалації ситуації і продовження пошуку шляхів мирного вирішення конфлікту. У відповідь МЗС Вірменії викликало "на килим" українського посла Івана Кулебу.

    Реклама на dsnews.ua