• USD 28.1
  • EUR 33.7
  • GBP 39.1
Спецпроєкти

Конгрес США ухвалив проєкт оборонного бюджету: $250 млн отримає Україна

Реклама на dsnews.ua

Палата представників США ухвалила узгоджений проєкт Закону про асигнування на національну оборону, який передбачає у 2021 році санкції проти Nord Stream-2 та допомогу Україні у сфері безпеки

Документ підтримали 335 конгресменів, проти висловилися 78 законодавців, інформує "ДС".

Проєкт закону з оборонним бюджетом США вже був прийнятий в окремих версіях Палатою представників та Сенатом, а також зведений до єдиного документа, який мають повторно затвердити обидві палати американського Конгресу, пише Укрінформ.

В рамках оборонного бюджету Україні погоджено надання 250 мільйонів доларів військової допомоги, що надається в рамках ініціативи сприяння у сфері безпеки та піде на підтримку і допомогу нашим збройним силам.

Загальний обсяг схваленого проєкту оборонного бюджету-2021 — понад 740 мільярдів доларів. Він передбачає виділення на базові потреби Пентагону 635,5 мільярда доларів. Ще 26,6 мільярда спрямують на реалізацію програм в області національної безпеки по лінії міністерства енергетики. На проведення операцій за кордоном піде 69 мільярдів доларів.

Тепер проєкт закону далі має пройти голосування в Сенаті.

Тим часом президент Трамп вже пообіцяв застосувати вето до цього документа через те, що він не передбачає скасування розділу 230 Закону про етику у сфері комунікацій. Цей розділ гарантує захист технологічним компаніям від судових позовів за розміщення, видалення або зміну користувацького контенту.

З огляду на це під час голосування в вівторок Палата представників набрала необхідну кількість голосів для подолання можливого вето президента. Це змусило багатьох республіканців обирати між лояльністю до Трампа та виділенням коштів на потреби оборони США.

Нагадаємо, на початку грудня Палата представників і Сенат США погодили й внесли у проєкт оборонного бюджету країни на наступний рік поправки, що передбачають посилення санкцій проти газопроводів "Північний потік-2" і "Турецький потік".

    Реклама на dsnews.ua