• USD 27.6
  • EUR 33.4
  • GBP 38.8
Спецпроєкти

Конгрес США затвердив санкції проти російського "Північного потоку-2"

Реклама на dsnews.ua
Палата представників Конгресу США затвердила закон про оборонний бюджет, в якому є пункт про введення санкцій проти компаній, причетних до будівництва "Північного потоку-2"

У нижній палаті таке рішення підтримали 337 з 435 конгресменів, в той час як 48 (41 демократ, 6 республіканців, 1 незалежний) проголосували проти, передає "ДС" з посиланням на Українську правду.

Відзначимо, в документі є пункт про введення санкцій проти компаній, причетних до будівництва трубопроводів "Північний потік-2" і "Турецький потік"

Зокрема, санкції будуть діяти навіть якщо ці трубопровідні проекти змінять назву або будуть замінені іншими.

США вирішили накласти обмеження на:

1) судна, які займаються прокладанням труб на глибині 100 футів нижче рівня моря

2) іноземні компанії та їх акціонерів з контрольним пакетом акцій, які свідомо продавали, здавали в оренду або надавали ці судна для будівництва такого проекту або сприяли оманливим або складеним операцій для надання цих судів для будівництва згаданих газопроводів.

Список суден і компаній, їх надали для будівництва трубопроводів в 60-денний термін повинні надати держсекретар і міністр фінансів.

Санкції будуть включати в себе заборону на видачу американських віз, а також анулювання діючих віз для співробітників або співвласників компаній, що потрапили під санкції. Також будуть заморожені активи цих осіб на території США.

Тепер оборонний бюджет повинен підтримати Сенат, голосування за документ може відбутися вже на початку наступного тижня. Далі його має підписати президент Дональд Трамп.

Після вступу закону в силу у компаній, на які наклали санкції, буде 30 днів, щоб припинити діяльність, пов'язану з будівництвом трубопроводів, щоб уникнути накладення санкцій.

Важливо відзначити, що хоча санкції стосуються тільки кораблів, таке рішення завдасть серйозного удару по трубопроводах, оскільки Росія сама не має відповідної техніки і змушена користуватися послугами іноземних судновласників.

    Реклама на dsnews.ua