• USD 27.9
  • EUR 33.8
  • GBP 38.9
Спецпроєкти

Константинопольський патріархат: Автокефалія РПЦ - самопроголошена

Реклама на dsnews.ua
Всім нинішні православні автокефалії за винятком російської були створені томосами Константинопольської церкви

Про це в інтерв'ю Cerkvarium заявив єпископ Константинопольського патріархату, архієпископ Тельмиський Іов (Геча), передає "ДС".

"Навіть якщо брати історію православної церкви в Росії, то бачимо, що її автокефалія була самопроголошена в 1448 році, коли в Москві обрали митрополита Іону самостійно, без дозволу Вселенського патріархату. Цікаво підкреслити, що ніколи не був дан православної церкви в Росії томос про автокефалію", - зазначив архієпископ.

Ієрарх також додав, що всі пізніші автокефалії ХІХ-го-ХХ століття були проголошені Вселенським патріархатом.

"Крім Вселенського патріархату, в історії православної церкви ніяка інша помісна церква не проголошувала автокефалії. Правда, православна церква в Росії може претендувати, що вона проголосила автокефалію православної церкви в Грузії (1943), У Чехословаччині (1951) і в Америці (1970 р.), Але ці автокефалії не визнавалися повнотою Православної Церкви, тому що православна церква в Росії не має такої прерогативи надавати автокефалію", - пояснив він.

Архієпископ Іов також згадав про звернення Архієрейського собору УПЦ з 1991 року, коли представники Української церкви вже просили Вселенський патріархат про автокефалію.

"Якщо автокефалія була б надана Української церкви відразу після проголошення незалежності України в 1991 році, можна було б запобігти 30 років болісного і шкідливого розколу, який почався в 1989 році", - підсумував владика.

Нагадаємо, у патріарха РПЦ Кирила заявили, що синод прийняв рішення про припинення поминання патріарха Константинопольського за богослужінням Російської православної церкви.

    Реклама на dsnews.ua