• USD 27.9
  • EUR 33.3
  • GBP 38.4
Спецпроєкти

Королева Британії навідалася до лабораторії, яка виявила "Новачок" у Солсбері

Реклама на dsnews.ua

Королева Великої Британії Єлизавета II побувала у надсекретній лабораторії на південному заході Англії. Установа визначила нервово-паралітичний агент "Новачок", який використовували для отруєння колишнього російського розвідника Сергія Скрипаля та його дочки Юлії в 2018 році

Цей візит став першою публічною появою королеви з березня, коли вона перервала появу на публіці через пандемію коронавірусу, передає "ДС" з посиланням на Європейську правду.

Її супроводжував онук принц Вільям.

Під час поїздки у військовий дослідний центр Портон-Даун члени королівської сімʼї повинні були зустрітися з персоналом та іншими військовослужбовцями, які брали участь в операції з ліквідації наслідків "Новічка", а також з вченими, що допомагали реагувати на пандемію COVID-19.

Формальною метою поїздки було відкриття нового Центру енергетичного аналізу лабораторії, де королеві і принцу буде продемонстрована судово-медична експертиза вибухових речовин.

Вони також повинні відвідати енергетичний корпус лабораторії, щоб побачити демонстрацію зброї і тактичних прийомів, використовуваних в контррозвідці.

Портон-Даун був заснований в 1916 році як британська лабораторія хімічної і біологічної зброї, де вчені Міністерства оборони проводили секретні експерименти за участю близько 20 000 військовослужбовців.

З 1960-х років центр зосередився на розробці контрзаходів і технологій захисту і безпеки.

З березня королева зʼявлялася на публіці лише в замку Віндзор на військовій церемонії в червні, присвяченій її дню народження, і на церемонії, присвяченій посвяті у лицарі 100-річного капітана Тома Мура.

Як повідомляла "ДС", 12 жовтня Євросоюз продовжив на рік санкції проти Росії за отруєння колишнього співробітника ГРУ РФ Сергія Скрипаля та його дочки Юлії речовиною "Новачок".

    Реклама на dsnews.ua