• USD 28.2
  • EUR 34
  • GBP 38.2
Спецпроєкти

Коронавірус у Швеції встановив столітній антирекорд зі смертності

Реклама на dsnews.ua

У Швеції в листопаді було зареєстровано більше смертей, ніж в будь-якому іншому листопаді за більш ніж 100 років

Про це свідчать дані Статистичного управління Швеції, передає "ДС" з посиланням на The Local.

Зокрема, за минулий місяць було зареєстровано 8088 смертей з різних причин, що на 10% більше, ніж в середньому за пʼять років (7383 людини).

"Це найбільша кількість смертей, зафіксована в листопаді з 1918 року, коли спалахнув іспанський грип", — зазначив демограф Томас Йоханссон.

За його словами, найбільша кількість померлих була 15 листопада — 292 людини. Однак щодня з 12 по 27 листопада реєструвалося більше смертей, ніж в будь-який листопадовий день з 2015 року.

Як зазначається, надлишкова смертність під час другої хвилі, тим не менш, досі залишалася нижчою за ту, яка спостерігалася навесні з 29 березня по 1 травня, коли щодня вмирали не менше 300 осіб.

"З середини року кількість смертей залишається на нормальному рівні для цього періоду, але в листопаді кількість смертей почала значно зростати", — сказав Йоханссон.

У розрахунку на душу населення листопад був найбільш смертоносним тільки за десятиліття: на 100 000 жителів померло 77,9 людини в порівнянні з 79,2 в листопаді 2010 року.

За даними Йоханссона, найбільше помирало у листопаді люди старші 65 років. Водночас рівень смертності був нижче середнього серед людей у ​​віці 64 років і молодше.

Як відомо, у листопаді Швеція для боротьби з вірусом заборонила публічні заходи за участю понад 8 осіб. Більшість інших карантинних заходів залишаються на рівні рекомендацій.

    Реклама на dsnews.ua