• USD 26.4
  • EUR 30.6
  • GBP 36.2
Спецпроєкти

Коронавірус в оточенні Путіна: Пєсков розповів, кого скосило

Значна кількість хворих на СOVID-19 в оточенні президента Росії Володимира Путіна — співробітники, які забезпечують його безпеку і нормальну роботу

Володимир Путін
Володимир Путін / Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Про це заявив журналістам прессекретар президента РФ Дмитро Пєсков, передає "ДС" з посиланням на РБК.

"Головним чином це ті, хто беруть участь у забезпеченні роботи і життєдіяльності глави держави, його безпеки. Хтось був інфікований, і оскільки відбувається спілкування всередині групи забезпечення, відбулося інфікування значної кількості людей", — сказав Пєсков.

За його словами, спалах захворюваності сталася у вересні, незважаючи на те що "практично всі, хто працює з президентом, вакциновані".

При цьому Пєсков зазначив, що йому не відомий жоден випадок, коли хвороба протікала б важко, так що виявлення безлічі хворих не викликає сумнівів в ефективності вакцинації.

"Навіть ті, хто вакциновані, можуть стати інфікованими. Разом з тим ми неодноразово говорили, що вакцина з дуже високим відсотком захисту оберігає вас від реанімації і від смерті. Але при цьому ви можете зловити вірус і в легкій формі їм перехворіти", — пояснив Пєсков. Він також додав, що "запланованої вакцинації або ревакцинації" в адміністрації президента не проводилося.

Прессекретар президента запевнив, що ситуація, що склалася, буде ретельно проаналізована. Однак точно визначити, де саме могло статися зараження людей з оточення президента, поки "не є можливим", в тому числі і тому, що Путін працює в різних місцях. А в таких умовах повністю виключити ризик заражень неможливо.

"Коли відбуваються публічні заходи за участю глави держави, у їхній організації та висвітленні задіяно багато людей. Тому можна знизити до мінімуму ризик проникнення вірусу, але в умовах пандемії при здійсненні звичайної роботи, звичайно, виключити на 100% практично неможливо", — заявив Пєсков.

Нагадаємо, четвер, 16 вересня, виступаючи по відеозв'язку на саміті Організації Договору про колективну безпеку (ОДКБ), Путін заявив, що в його "найближчому оточенні" COVID-19 підхопили "кілька десятків людей".

Про рішення піти на самоізоляцію через виявлення в його оточенні інфікованих коронавірусом Путін оголосив 14 вересня. У той же день Пєсков запевнив, що зданий президентом тест показав, що російський лідер "абсолютно здоровий".

Редактор: Євген Журавльов
    Реклама на dsnews.ua