• USD 28.3
  • EUR 33
  • GBP 36.5
Спецпроєкти

"Космонавтів" Лукашенка звинуватили в жорстокому зґвалтуванні білоруса в автозаку: ті відповіли

Міжнародна правозахисна організація Human Rights Watch закликає ООН і ОБСЄ негайно почати розслідування випадків насильства з боку силовиків під час президентської виборчої кампанії в Білорусі

Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться в повідомленні "Радіо Свобода", передає "ДС".

Відповідно до спеціального звіту, правозахисники зібрали свідчення затриманих про побиття і катування, деякі випадки виходять за рамки розуміння.

30-річний програміст заявив, що його зґвалтували кийком. Його було затримано в центрі Мінська 11 серпня, і насильство, за його словами, було скоєно старшим омонівцем у міліцейській машині.

Цей молодий чоловік підтвердив свої слова медичними документами, в яких ішлося про гематоми, зафіксовані в районі мошонки, заднього проходу, а також черепно-мозкову травму та струс мозку.

"ОМОН зажадав розблокувати телефон. Я відмовився. Вони покликали старшого. Він став погрожувати — "кийок у зад засуну". Потім розрізав мені шорти і труси ззаду хрест-навхрест, крикнув своїм, чи є у когось презерватив. Я лежав на підлозі обличчям вниз, але бачив, як він натягав презерватив на палицю. І встромив палицю мені в задній прохід. Витягнув, знову зажадав пароль. Бив кулаками і ногами — по ребрах, по обличчю, по зубах..." — розповів молодий білорус.

У МВС назвали заяву про зґвалтування співробітниками міліції "фейком".

Зокрема перший заступник міністра внутрішніх справ Білорусі Геннадій Казакевич 16 вересня під час пресконференції заявив зокрема наступне: "Можу відповідально сказати, що свідчень зґвалтування з боку співробітників міліції немає. Інформація про те, що були зґвалтування, звичайний фейк. Зґвалтувати в автозаку не можна ".

Відзначимо, що в народі ОМОН іноді називають "космонавтами" через шоломи, які вони носять.

Нагадаємо, в Білорусі хакери, які називають себе "кіберпартизанами", добули базу даних МВС країни і почали публікувати особисті дані співробітників силових структур.

    Реклама на dsnews.ua