• USD 26.3
  • EUR 30.6
  • GBP 36.3
Спецпроєкти

Кожен п'ятий нелегальний мігрант з Білорусі має зв'язки з Росією, — спецслужби Польщі

Приблизно 20% нелегальних мігрантів, які потрапили до Польщі з Білорусі та пройшли перевірку місцевих спецслужб, мають зв’язки з Росією

Спецслужби перевірили вже кількасот мігрантів
Спецслужби перевірили вже кількасот мігрантів / Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Про це заявив речник координатора польських спецслужб Станіслав Жарин під час спільної пресконференції представників силових відомств, передає "ДС" з посиланням на "Укрінформ".

За словами Жарина, з 1,2 тис. нелегальних мігрантів, які перебувають у закритих центрах для біженців у Польщі, спецслужби перевірили вже кількасот людей. Щодо кожного четвертого є підозри у вчиненні протиправних дій, а кожна десята підозрюється у зв'язку з терористичними організаціями, зокрема Талібаном та ІДІЛ. Окрім того, за даними польських силовиків, чимало з мігрантів мають бойовий досвід.

"20% перевірених осіб мають зв’язки, подекуди багаторічні, з Російською Федерацією. Частина з них намагається приховати цей факт… Однак докази говорять про інше", — підкреслив Жарин.

Міністр національної оборони Польщі Маріуш Блащак повідомив, що до захисту кордону від напливу нелегальних мігрантів залучені 2,5 тис. військових, разом з прикордонниками й поліцією — і цю кількість може бути збільшено у разі потреби. Він додав, що на кордоні вже розгорнуто понад 200 км загороджень із колючого дроту.

Глава МВС Маріуш Камінський розповів, що білоруські силовики перед перетином кордону "дають мігрантам підозрілі пігулки" — нібито для покращення їхнього фізичного самопочуття. За його словами, від литовських спецслужб надійшла інформація про отримання нелегальними мігрантами від білоруської сторони наркотиків, зокрема метадону.

Своєю чергою голова прикордонної служби Томаш Прага поінформував, що у серпні зафіксовано 3,5 тис. спроб нелегального перетину кордону з Білоруссю, у вересні – вже понад 6 тис. Він також підтвердив, що 150-200 мігрантів змогли добратися через Польщу до кордону з Німеччиною.

Як писала "ДС", Польща направляє додатково 500 військовослужбовців і спецтехніку у регіон, прикордонний з Білоруссю, щоб зміцнити його на тлі міграційного тиску, що зростає.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua