• USD 41.2
  • EUR 44.8
  • GBP 53.2
Спецпроєкти

Країни НАТО нададуть Україні 40 млрд євро військової допомоги: названо термін

Лідери НАТО погодили розмір фінансових зобов’язань для надання Україні військової допомоги протягом 2025 року в обсязі 40 мільярдів євро

Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться у тексті рішення лідерів Альянсу, передає "ДС" із посиланням на "Європейську правду".

"Ми підтверджуємо рішучість підтримувати Україну в розбудові сили, здатної перемогти російську агресію сьогодні і стримувати її в майбутньому. З цією метою ми маємо намір надати мінімальне базове фінансування в розмірі 40 мільярдів євро протягом наступного року", – йдеться у рішенні.

Окрім цього, Альянс взяв на себе зобов’язання щодо довготривалої допомоги ЗСУ, а не лише підтримки у 2025 році, щоби "забезпечити сталий рівень безпекової допомоги Україні, беручи до уваги потреби України, національні бюджетні процедури і двосторонні безпекові угоди, які члени Альянсу уклали з Україною".

Наступного року, на саміті у Гаазі, глави держав і урядів мають намір переглянути внески членів Альянсу. Так само можливий перегляд суми допомоги, виходячи з потреб України, на майбутніх самітах НАТО.

"Ми підтверджуємо нашу непохитну відданість Україні як суверенній, демократичній, незалежній державі", – заявили лідери НАТО, висловивши впевненість, що їхня допомога має значний ефект для підтримки України у опорі агресії РФ.

Як писала "ДС", прем’єр-міністр Канади Джастін Трюдо анонсував новий пакет військової підтримки для України на 500 мільйонів доларів під час зустрічі з президентом України Володимир Зеленський у межах саміту НАТО у Вашингтоні

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua