• USD 27.2
  • EUR 32
  • GBP 37.4
Спецпроєкти

Країни НАТО закликали Кремль піти з Донбасу і не махати "ядерною дубиною"

Саміт НАТО закликав Росію припинити підтримку бойовиків на Донбасі, скасувати визнання незалежності Абхазії і Південної Осетії, а також відмовитися від ядерної риторики

НАТО
НАТО / Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться в спільному підсумковому комюніке саміту НАТО, передає "ДС" з посиланням на "РБК-Україна".

"Ми закликаємо Росію припинити підтримувати конфлікт фінансовою та військовою підтримкою воєнізованих формувань на сході України. Ми підтверджуємо нашу повну підтримку спеціальної моніторингової місії ОБСЄ на території України", — наголошується в документі.

Учасники саміту наголосили на важливості забезпечення повного і безпечного доступу місії ОБСЄ на всій території України, включно з Кримом і українсько-російським кордоном.

"Ми закликаємо Росію припинити нарощування військової активності і обмеження навігації в частинах акваторії Чорного моря. Ми також закликаємо припинити перешкоджати доступу до Азовського моря і українських портів", — уточнили учасники саміту.

У НАТО також закликали Москву скасувати визнання незалежності Абхазії і Південної Осетії, оскільки ці регіони є частинами Грузії.

"НАТО вважає, що Росія продовжує використовувати агресивну і безвідповідальну ядерну риторику", — вказується в комюніке.

У той же час лідери Альянсу підтвердили відкритість до діалогу з РФ в рамках Ради Росія-НАТО, підкресливши, що блок не прагне до конфронтації і не становить загрози для Росії.

Як повідомляла "ДС", в підсумковому комюніке саміту також зазначено, що Україна стане членом НАТО за допомогою механізму Плану дій щодо членства (ПДЧ).

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua