• USD 27.8
  • EUR 33.4
  • GBP 38.7
Спецпроєкти

Краків та Варшава за прикладом Львова почали боротися з ожеледицею за допомогою кавової гущі

У польському місті Варшава за прикладом Львова з 9 лютого вирішили посипати паркові доріжки під час ожеледиці кавовою гущею замість солі чи піску. При цьому у Кракові боротися гущею із льодом почали ще 6 лютого

Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться у повідомленні заступника мера Варшави Бартоша Доміняка у Facebook, передає "ДС".

"На вихідних, думаю, ми всі читали, що Львів використовує кавову гущу для посипання засніжених та крижаних покриттів – замість піску та солі. Від завтрашнього дня (9-го лютого, — ред.) ми збираємось посипати ними тротуар вздовж будівлі ратуші від стоянки. Наша мета, насамперед, зібрати досвід та думки місцевих мешканців на майбутнє", – написав він.

Після цього мерія почала збирати кавову гущу з кавових машин ресторанів. 

У свою чергу в мерії Кракова також зазначили, що надихнулись прикладом зі Львова і закликали власників кавʼярень підтримати цей екологічний експеремент. 

"Ми надихнулися прикладом зі Львова і також хочемо експериментально спробувати посипати стежки та алеї кавовою гущею в одному з парків Кракова", – йдеться у повідомленні управління мерії Кракова, що опікується міськими парками.

Нагадаємо, 1 лютого 2021 року у парку Львова замість піскосуміші почали використовувати для посипання доріжок кавову гущу за досвідом скандинавських країн і Британії. Зазначалося, що кавова гуща не шкодить ґрунту, рослинам і тваринам у парках і є джерелом додаткових поживних речовин.

    Реклама на dsnews.ua