• USD 27.7
  • EUR 33.1
  • GBP 38.3
Спецпроєкти

"Краща" за Pfizer: РФ заявила, що її нова вакцина від COVID-19 ефективна на 100%

Реклама на dsnews.ua

Імунологічна ефективність російської вакцини від коронавірусу "ЕпіВакКорона", яку розробив науковий центр "Вектор", нібито становить 100%

Про це "Інтерфакс" повідомили в "Росспоживнагляді", передає "ДС".

"Ефективність вакцини складається з її імунологічної ефективності та профілактичної ефективності. За результатами 1-2-й фаз клінічних досліджень, імунологічна ефективність вакцини "ЕпіВакКорона" становить 100%", — говориться в повідомленні.

Відзначається, що перша і друга фаза клінічних досліджень цієї російської COVID-вакцини проводилися в липні-вересні. При цьому в другій фазі брали участь всього 86 чоловік, розділених на дві групи. Одна група отримала вакцину "ЕпіВакКорона", а інша — плацебо.

Всі добровольці, які отримали вакцину, почували себе добре, тільки у двох з них відзначалася болючість в місці уколу, яка пройшла протягом двох діб.

У жовтні минулого року вакцина "ЕпіВакКорона" отримала реєстраційне посвідчення. У листопаді почалася фаза постреєстраційних досліджень за участю 150 добровольців. За даними "Росспоживнагляду", ні у кого з них не було виявлено небажаних реакцій.

Відзначимо, що ефективність одного з найперспективніших препаратів у світі, американо-німецької вакцини від коронавірусу Pfizer становить 95%. Втім, про вміння Росії "малювати" відсотки вже ходять легенди, чого варта тільки 146% підтримка виборцями президента РФ Володимира Путіна.

Раніше Росія намагалася активно просувати іншу вакцину вітчизняного виробництва "Супутник-V". Однак багато країн категорично відмовляються застосовувати російський препарат для вакцинації населення.

Так, національне агентство з санітарного нагляду Бразилії відхилило запит на використання в країні російської вакцини "Супутник-V". За даними регулятора, препарат не відповідає навіть мінімальним запропонованим критеріям.

    Реклама на dsnews.ua