• USD 27.7
  • EUR 33.4
  • GBP 38.5
Спецпроєкти

Кремль готовий застосувати "білоруський сценарій" до прихильників Навального, — ЗМІ

Реклама на dsnews.ua

Російське керівництво готове посилити дії відносно учасників акцій на підтримку лідера опозиції Олексія Навального

Про це повідомили джерела агентства Reuters, передає "ДС".

"Це всього лише розминка. Справжні ризики обов'язково з'являться пізніше. Сценарій, за якого ми побачимо все більш сильну реакцію по всій країні, цілком реалістичний", — сказало перше джерело про реакцію поліції.

Обидва джерела, знайомі з думкою Кремля з приводу протесту, вказали на Білорусь, де самопроголошений президент Олександр Лукашенко за підтримки Москви успішно витримав місяці протестів. Також вони нагадали про протести в Венесуелі проти Ніколаса Мадуро. Незважаючи на серйозні протести, він залишився при владі. Кремль, за словами джерел, дійшов висновку, що він знаходиться в більш сильному положенні, ніж будь-який з цих двох режимів, і йому нема чого боятися.

"Сценарій, випробуваний в Білорусі, виявився ефективним. Вони (Кремль) на коліна точно не встануть. Лукашенко встояв. Мадуро в порядку. А то, що у нас є на вулицях, дуже далеко від того, що було у них", — сказало перший джерело.

Друге джерело сказало, що соціально-економічна ситуація в Росії, яка погіршилася через пандемію, далеко не така погана, як у Венесуелі, і що в Росії переважає консервативна більшість, яка не хоче змін, а це означає, що опозиція буде боротися.

"Кремль майже не боїться. Білорусь показала, що репресивні режими мають більші можливості. Венесуела показує це, і люди там дійсно голодні — немає зарплат, жахливі безробіття і злочинність. У Росії цього немає. Тому у Кремля величезні ресурси", — сказало другий джерело.

Нагадаємо, в Росії 31 січня пройшли масові акції на підтримку Олексія Навального, на яких було затримано понад 5 тисяч осіб.

    Реклама на dsnews.ua