• USD 40.6
  • EUR 43.5
  • GBP 51.4
Спецпроєкти

Кремль пригрозив бити по українських F-16, які зберігатимуться за кордоном

У Росії заявили, що вважатимуть надані Україні F-16, які базуватимуться за кордоном, "законними цілями"

Реклама на dsnews.ua

Про це повідомив начальник авіації командування Повітряних сил ЗСУ Сергій Голубцов в інтерв’ю Радіо Свобода, передає "ДС".

"Є цифра, яка зайде в Україну. Є певна кількість літаків, які будуть зберігатися на безпечних авіабазах, не в Україні, для того, щоб вони тут не були мішенями. І це буде наш резерв в разі потреби для заміни несправних літаків, під час проведення регламентних робіт", — сказав він.

Голубцов зазначив, що це робиться для того, щоб ЗСУ могли постійно мати в операційному складі певну кількість літаків, яка буде відповідати кількості пілотів, які в нас будуть.

"Буде більше пілотів — буде більше літаків в Україні", — додав він.

Тим часом у Росії заявили, що вважатимуть надані Україні F-16, які базуватимуться за кордоном, "законними цілями", якщо літаки братимуть участь у бойових вильотах. 

"Якщо вони (F-16) не будуть використовуватися за прямим призначенням, то не будуть (законною ціллю для ЗС РФ), а ось якщо вони братимуть участь у бойових вильотах, то, безумовно, будуть. Включаючи й аеродроми, на яких вони базуються, з усіма наслідками, що випливають", — заявив голова оборонного комітету Держдуми РФ Андрій Картаполов.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua