• USD 26.9
  • EUR 31.9
  • GBP 37.5
Спецпроєкти

Криптовалюта vs екологія: 1 біткоін шкідливіше за 100 тис. годин відео в YouTube

На майнінг одного біткоіну необхідно в середньому до 1752,79 кіловат-годин електроенергії, що еквівалентно перегляду 138 762 годин відео на хостингу YouTube. Це свідчить про суттєвий вуглецевий слід криптовалюти

Реклама на dsnews.ua

На Індекс енергоспоживання біткоіну Digiconomist звернуло увагу видання Business Insider India, передає "ДС" з посиланням на "Укрінформ".

Як зазначається, вуглецевий слід біткоіну, або кількість парникових газів, що генеруються в результаті майнінгу криптовалюти, еквівалентний перегляду 138 762 годин відео на сервісі YouTube або 1 800 000 транзакцій VISA.

За даними видання, VISA забезпечує близько 42% світового кредитного ринку, тобто компанія — один з найбільших постачальників платежів в світі, поряд з Mastercard, Discover і American Express. І навіть її вуглецевий слід менше.

Протягом року обсяг енергії, що використовується при видобутку біткоінів, дорівнює кількості споживання енергії Швецією. Але, на відміну від Швеції, де майже половина виробленої енергії відбувається з поновлюваних джерел, установки по майнінгу біткоіна зосереджені в країнах, де основним джерелом виробництва електроенергії є спалювання викопного палива, зокрема вугілля.

Однією з основних причин високого споживання енергії при видобутку біткоінів є те, що для аутентифікації транзакції майнер має вирішити математичне рівняння з допомогою «гри у відгадування чисел», яку виконують комп'ютери. І комп'ютери в усьому світі змагаються один проти одного. Чим могутніше комп'ютер, тим швидше він вирішить рівняння і перевірку автентичності транзакцію. Цей процес називається «Доказ роботи» (PoW).

Проблема в тому, що багато комп'ютерів беруть участь, але переможець тільки один. Отже, галузь придумала «Доказ ставки» (PoS), щоб спробувати полегшити навантаження на мережу. Модель PoS зменшує споживання енергії майже на 99% в порівнянні з PoW.

Як повідомляла "ДС", Сальвадор став першою країною в світі, що офіційно визнала біткоіни законним платіжним засобом.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua