• USD 38.4
  • EUR 41.6
  • GBP 48.7
Спецпроєкти

Криза у Венесуелі: влада скликають кредиторів

Реклама на dsnews.ua
Каракас запрошує своїх іноземних кредиторів зустрітися 13 листопада, щоб реструктурувати борг у розмірі $150 млрд.

Про це в п'ятницю, 3 листопада, заявив віце-президент Венесуели Тарек Ель-Айссами, передає "ДС" з посиланням на AFP.

Він очолює комісію, відповідальну за реструктуризацію боргу в постраждалій від кризи Венесуелі, яка, на думку багатьох інвесторів, знаходиться на межі дефолту.

Ель-Айссами в компанії міністрів економіки, фінансів і енергетики підтвердив, що країна виплатила майже $1,2 млрд. на обслуговування боргу державної нафтової компанії PDVSA.

Президент країни Ніколя Мадуро заявив в понеділок, що Венесуела здійснити цей платіж, а потім негайно почне переговори з рефінансування боргу.

Ель-Айссами, проти якого введені санкції США за підозрою в незаконному обороті наркотиків, заявив, що переговори з кредиторами "закладуть основу для перегляду умов зовнішнього боргу Республіки і PDVSA".

Він зазначив, що з 2014 року Венесуела, яка має найбільші розвідані запаси сирої нафти в світі, виплатила майже $72 млрд. по основному боргу і пені.

Більша частина боргу Венесуели належить Китаю та Росії, які кредитували Каракас в обмін на нафту.

Нагадаємо, США ввели нові санкції проти Венесуели. Зокрема, американським компаніям забороняються угоди з новими борговими зобов'язаннями та цінними паперами, випущеними урядом Венесуели і державною нафтовою компанією строком погашення більше 30 і більше 90 днів відповідно. Також забороняються угоди з рядом існуючих боргових зобов'язань, якими володіє держсектор Венесуели, і з виплатами дивідендів з боку уряду Венесуели.

    Реклама на dsnews.ua