• USD 26.7
  • EUR 31.4
  • GBP 36.5
Спецпроєкти

Кровососи та інші лиходії. Чому американці називають Путіна "Владом"-

"Влад Путін" — далеко не єдиний з "лиходіїв", так чи інакше зобов'язаних своїм ім'ям князю, що жив ще в XV столітті

Володимир Путін
Володимир Путін / Getty Images
Реклама на dsnews.ua

Путіна як звати? Вірно, Володимир. Але чому ж тоді в англомовних країнах, насамперед в Сполучених Штатах, коли говорять або пишуть про президента Росії, частенько використовують "Влад", а не "Вова" або "Володя"?

Що, відверто кажучи, автора, який є справжнім Владом, зачіпає і засмучує.

Давайте розбиратися.

Невже таке неправильне скорочення імені — результат банального незнання різних варіацій незвичних для англомовної людини слов'янських імен?

Ні. Ну, тобто можливо. Якщо зараз представитися якомусь громадянину США як Влад, він вважатиме, що вас (або автора) звати так само, як і президента Росії.

Але насправді у цій медійній трансформації путінського імені є цілком логічне пояснення, яке лежить в культурній площині — в плані сприйняття і відношення до російського автократа.

Скринька відкривається просто: репутація Володимира Путіна, який схвалив інтервенції в Грузію і Україну, втручання у вибори за кордоном, вбивства неугодних, хакерські атаки, настільки ж похмура, як і у всім відомого Влада Дракули.

Реклама на dsnews.ua

Інакше кажучи, беззмінний президент РФ так наслідив, стільком людям зіпсував життя, що його почали асоціювати з снайрозкрученішим упирем в історії.

По суті, кожного разу, коли Володимира Путіна називають "Владом", його пов'язують з придуманим Бремом Стокером графом, який, хоча і мало схожий на прототип — князя Валахії Влада III, відомого як Цепеш, Пронзитель, Колосожатель, давно і міцно влаштувався в масової культурі — від більш-менш "реалістичного" (якщо так можна висловитися) Дракули у виконанні Люка Еванса до різного роду мультфільмів, коміксів Marvel і костюмів на Хелловін.

І хочеться зауважити, що "Влад Путін" — далеко не єдиний з "лиходіїв", так чи інакше зобов'язаних своїм ім'ям князю, що жив ще в XV столітті.

У дуже популярному фентейзійному світі Warhammer живе Влад фон Карштайн. За аналогією з Цепешем він править цілим графством вампірів та іншої нечисті. Це жорстокий і кровожерливий майстер маніпуляцій, який довго і ретельно планує вторгнення в інші світи. Нікого не нагадує?

Так, навколо цього імені сформувався цілий пласт різносортних антагоністів, необов'язково таких, що ссуть кров.

Взяти, наприклад, президента Білорусі Влада Духовича з фільму "Охоронець кілера" 2017 р., якого зіграв чудовий Гаррі Олдмен і який (барабанний дріб) також грав Дракулу в однойменній картині 1992 р.

Ось дивишся на вигаданого президента Білорусі — і не можеш не помітити, наскільки він схожий і на реального лідера цієї республіки, і на самого Путіна.

Класичний диктатор з пострадянської країни, який садить інакомислячих, вбиває їх, бреше і готовий на все, щоб утриматися при владі.

І, до речі, "Влади" як антагоністи, правителі-диктатори або ватажки терористів з російським бекграундом стають все більш самостійними. Тобто ім'я було популяризоване горезвісним супер-пупер-вампіром, але вони перетворюються на цілком самодостатні прояви зла.

Взяти, наприклад, серіал "24", а саме п'ятий сезон, де з'являється черговий "Влад"-злодій.

Повне його ім'я — Володимир Бірко. Він лідер угруповання російських терористів "Бригада світанку". І загрожує миру вкрай небезпечним нервово-паралітичним газом.

Як тут не згадати про "Новичок", яким агенти російського ГРУ намагалися отруїти болгарського бізнесмена Омеляна Гебрева, який постачав боєприпаси Україні, а також Сергія і Юлію Скрипалів у Солсбері і ще ряд людей.

Якщо вже згадали про Британію, яка після інциденту в Солсбері, до слова, вкрай зла на кремлівський режим, то у британського письменника Ентоні Горовіца головним антагоністом в його книзі "Російська рулетка" (2013 р.) є Володимир "Влад" Шарковський.

Це російський олігарх, такий же безжалісний, як Володимир Путін. І знову-таки, який виявляє нездоровий інтерес до смертельних речовин.

У книзі Горовіця бізнесмен вкладає шалені гроші у виробництво сибірської виразки.

Тобто так чи інакше могутні "Влади" в західній культурі — хлопці неадекватні, фактично маніяки і терористи. Чи то лідери країн, бізнесмени або кримінальні авторитети.

Ще один лідер терористичного угруповання — Владко Тиран — став ключовим лиходієм в шутері Killzone: Shadowfall, розробником якої є компанія Guerilla Games.

Тиран — справжній тиран. Він фанатичний і використовує своє угруповання "Чорна рука", щоб порушити мир між двома вигаданими протиборчими силами.

Так і Володимир Путін — щоб сіяти хаос по всьому світу і брати під контроль ті чи інші держави, використовує цілу країну, накачавши її під зав'язку ультранаціоналістичною ідеологією. Прямо як Володимир Макаров з гри Modern Warfare, що є частиною відомої франшизи Call of Duty.

Макаров — колишній російський військовий, який у підсумку став одним із лідерів ультранаціоналістів. Він живе однією метою — спалити світ дотла у війні. Чого він домігся, спровокувавши Третю світову між Росією і Заходом, сподіваючись відродити Радянський Союз.

Путін, хоч і є типовим "совком", не так відроджує СРСР. Він зайнятий не реставрацією, а історичною реконструкцією, тобто варіацією на імперську тему, грунтуючись на реваншизмі. Він будує державу-гібрид. Гібрид Радянського Союзу, олігархату, чекістської держави на новий лад, православно-фундаменталістської клептократії. Державу, де чекісти і мафіозі входять до однієї ОЗГ.

Не дивно, що він посів "гідне" місце в англомовному культурному списку вкрай неприємних особистостей під ім'ям "Влад".

    Реклама на dsnews.ua