• USD 28
  • EUR 33.7
  • GBP 39.1
Спецпроєкти

Кулеба виключив, що Угорщина тисне на Україну за вказівкою Кремля

Між Угорщиною і Росією досить тісні відносини, але Кремль не впливає на політику Будапешта щодо України

Реклама на dsnews.ua

Про це заявив міністр закордонних справ Дмитро Кулеба в інтервʼю угорському виданню "HVG", переклад якого оприлюднило Посольство України в Угорщині, передає "ДС".

"Ми знаємо, що між Москвою та Будапештом встановилися особливі стосунки, але я не бачу ознак того, що Росія впливає на угорські рішення щодо України. Якщо ми подивимося, наприклад, на санкції ЄС, введені за російську агресію проти Україні в 2014 році, ми бачимо, що ЄС продовжує каральні санкційні заходи, і Угорщина також схвалює ці рішення. Коли ж минулого року НАТО надав Україні статус Партнера з розширеними можливостями, Угорщина це підтримала", — сказав він.

Кулеба підкреслив, що Угорщина самостійно визначає свій зовнішньополітичний курс.

"Ми виходимо з того, що Угорщина це горда країна, яка здатна самостійно визначити свої національні інтереси і будувати двосторонні відносини з однією державою без впливу на двосторонні відносини з іншою", — додав міністр.

Як повідомляла "ДС", Дмитро Кулеба також заявив, що Угорщина вже сприймає норми українського закону "Про освіту" і готова співпрацювати з метою його успішної реалізації.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua