• USD 28
  • EUR 33.7
  • GBP 39
Спецпроєкти

Латвія може закупити путінську вакцину, якщо її схвалять в ЄС

Міністр охорони здоров'я Латвії Даніель Павлютс заявив, що якщо Європейське агентство з лікарських засобів схвалить до використання вакцину "Супутник V" в ЄС, то Латвія розгляне можливість її придбання

Російська вакцина "Супутник V"
Російська вакцина "Супутник V"
Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться в повідомленні Delfi, передає "ДС".

"Ми будемо використовувати кожну безпечну і науково обґрунтовану можливість зберегти життя і здоровʼя людей Латвії", — заявив Павлютс агентству LETA.

Міністр зазначив, що приймаючи рішення щодо придбання "Спутника V", відомство розглядатиме доступність вакцин. За його словами, вже в середині року у Латвії буде доступно дуже багато вакцин від семи виробників. 

Радниця міністра Ласма Біндер відзначила, що Міністерство охорони здоровʼя розглядало таку можливість і вирішило, що буде формувати портфель вакцин з препаратів, рекомендованих Європейським агентством з лікарських засобів. 

Додамо, прем’єр-міністр Литви Інгріда Шимоніте раніше заявила, що її країна не закуповуватиме російську вакцину "Спутник V", навіть якщо її затвердить Європейське агентство з лікарських засобів.

Нагадаємо, Комітет з лікарських засобів для медичного застосування Європейського агентства лікарських засобів (EMA) почав процедуру послідовної експертизи російської вакцини від коронавірусу "Супутник V", що необхідно для реєстрації препарату в ЄС.

Як повідомляє "ДС", Угорщина стала першою країною Євросоюзу, в якій почалася вакцинація від коронавірусу російським препаратом "Супутник V". При цьому європейський регулятор не схвалив російську вакцину. 1 березня путінську вакцину офіційно схвалила Словаччина.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua