• USD 28.1
  • EUR 33.2
  • GBP 36.2
Спецпроєкти

Латвія відмовляється від проведення ЧС з хокею спільно із Білоруссю

Реклама на dsnews.ua

В нинішній політичній ситуації Латвія не може проводити у 2021 році чемпіонат світу з хокею спільно з Білоруссю

Таку думку висловив прем’єр-міністр балтійської республіки Крішьяніс Каріньш, повідомляє "ДС".

"Я думаю, що події в Білорусі різко змінюють ситуацію. Зараз я не бачу, як ми як країна можемо влаштувати чемпіонат (світу з хокею) разом з Білоруссю. Я вже попросив міністерство освіти і науки, яке відповідає і за спорт, зв’язатися з Міжнародною федерацією хокею (IIHF), щоб знайти рішення і зрозуміти, як ми найправильніше можемо вчинити", — сказав він на місцевому ТБ.

Чемпіонат світу 2021 року має пройти у Ризі й Мінську з 21 травня по 6 червня. 12 серпня віцепрезидент IIHF Калерво Куммола повідомив, що підняв питання про зміну місця проведення турніру у зв’язку з політичними протестами в Білорусі. За словами Куммоли, президент IIHF Рене Фазель запропонував подивитися, якою ситуація в Білорусії буде через два тижні, пише УНН.

Як писала "ДС", 9 серпня в Білорусі відбувся основний день голосування на президентських виборах. За попередніми даними Центрвиборчкому, за чинного президента Олександра Лукашенка проголосували приблизно 80% виборців. Після оголошення попередніх результатів на вулиці білоруських міст вийшли сотні тисяч людей, протестуючи проти масштабних фальсифікацій, силовики почали затримування. Станом на 10 серпня було затримано близько трьох тисяч осіб, у ніч на 11 серпня — ще близько двох тисяч, 12 серпня МВС Білорусі відзвітувало про затримання понад тисячі осіб, а 13 серпня — про 700.

Президенти низки європейських держав закликали владу Білорусі відмовитися від насильства відносно протестувальників і дотримуватися демократичних стандартів. Президент України Володимир Зеленський констатував, що результати виборів президента викликали обурення значної кількості людей і закликав до діалогу між владою і протестувальниками.

11 серпня кандидат у президенти Білорусі, опонент Олександра Лукашенка Світлана Тихановська виїхала до Литви, звідки закликала своїх прихильників не виходити на площу та "поважати закон".

    Реклама на dsnews.ua