• USD 36.6
  • EUR 37.2
  • GBP 44.1
Спецпроєкти

Латвія зарахувала до свого бюджету гроші Іванющенка через мовчання України, — ЗМІ

Латвія зняла арешт з рахунку, який пов'язують з колишнім депутатом від Партії регіонів і партнером президента-втікача Віктора Януковича Юрієм Іванющенком, відомого також як Юра Єнакіївський, і зарахувала до державного бюджету $ 30 млн через відсутність рішення українських правоохоронців щодо цих коштів

Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться у відповіді Офісу генерального прокурора, а також джерела в правоохоронних органах, передає "ДС" з посиланням на "Українську правду".

Так, Генпрокуратура України в 2014-2019 роках розслідувала провадження за підозрою Іванющенка в незаконному збагаченні і привласненні коштів. У цій справі були заарештовані гроші, які належали кільком компаніями і були розміщені в латвійському банку. У 2019 році це провадження передали до Національного антикорупційного бюро.

Паралельно розслідування про легалізацію цих коштів вели латвійські правоохоронці. У жовтні 2019 року за результатами цього розслідування суд в Ризі вирішив конфіскувати близько 30 мільйонів доларів.

У лютому 2020 року прокуратура Латвії повідомила українську сторону, що арешт грошей триватиме до 6 квітня. Якщо до цього в Україні не приймуть рішення про конфіскацію, кошти перерахують до бюджету Латвії.

Оскільки станом на 6 квітня 2020 року українські суди не винесли вирок щодо Іванющенка, Латвія зняла арешт з грошових коштів та зарахувала їх до свого бюджету.

При цьому латвійська сторона повідомила, що в разі, якщо в Україні зʼявиться рішення про конфіскацію, "воно буде розглянуто в порядку чинного міжнародного законодавства". Договір між Латвією та Україною передбачає, що сторони взаємно виконують вироки в частині відшкодування збитків від злочину.

В Офісі генпрокурора кажуть, що разом з Міністерством юстиції займаються "українсько-латвійськими консультаціями з приводу повернення конфіскованих Латвією коштів українській стороні".

У той же час, з джерел в правоохоронних органах стало відомо, що гроші були заарештовані за епізодом справи, що стосується незаконного збагачення.

Однак в серпні 2019 року, перед передачею справи до НАБУ, цей епізод закрили на підставі рішення Конституційного Суду. Антикорупційне бюро отримало в розслідування справу без частини про незаконне збагачення.

Крім того, джерело в правоохоронних органах каже, що за 5,5 років, коли провадженням займалася ГПУ, слідчих дій, спрямованих на завершення розслідування, не проводилося, справа була припинена.

Як повідомляла "ДС", в квітні 2020 року Верховний суд Швейцарії ухвалив остаточне рішення, яким підтвердив законність заморозки рахунків і активів Юрія Іванющенка.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua